Reklama

Reklama

Euro 2020. Telegraph: Mecze z Dublina mogą być rozegrane w Londynie

Dziennik "Telegraph" podał, że mecze piłkarskich mistrzostw Europy, wstępnie zaplanowane w Dublinie, mogą zostać przeniesione na Wembley w Londynie. Jak pisze gazeta, miałaby to być nagroda za wycofanie się angielskich klubów z pomysłu stworzenia Superligi. W Irlandii ma grać Polska.

UEFA wymaga od 12 miast gospodarzy tegorocznego Euro deklaracji, że na trybuny będą wpuszczeni kibice. Z powodu pandemii koronawirusa Monachium, Dublin i Bilbao nie były w stanie takiej decyzji teraz podjąć. W piątek ma na ten temat rozmawiać Komitet Wykonawczy europejskiej centrali.

Już teraz dużo spekuluje się jednak na temat tego, że niemieckie, hiszpańskie i irlandzkie miasta stracą status gospodarza, a zaplanowane w tych miejscach spotkania zostaną rozegrane gdzie indziej. Z polskiego punktu widzenia bardziej ciekawa jest decyzja w sprawie Bilbao i Dublina, gdzie "Biało-czerwoni" mieli rozegrać dwa mecze grupowe - 14 czerwca ze Słowacją oraz 23 czerwca ze Szwecją. Dziennik "Telegraph" twierdzi, że te spotkania zostaną przeniesione do Londynu.

Reklama

W Hiszpanii z kolei Polacy mają zaplanowane starcie z Hiszpanią (19 czerwca). Mówi się o tym, że to spotkanie ma przejąć Sewilla.

Komitet Wykonawczy UEFA ma się zebrać w piątek o godz. 10. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje