Reklama

Reklama

Euro 2020. Polska może odpaść z turnieju już po drugim spotkaniu

W przypadku porażki Polaków z Hiszpanią i wygranej Szwecji nad Słowacją, "Biało-Czerwoni" na pewno pożegnają się z turniejem na fazie grupowej. I to pomimo faktu, że z grupy mogą wyjść nawet trzy zespoły.

Poniedziałkowe wyniki "polskiej" grupy ułożyły się skrajnie niekorzystnie dla piłkarzy Paulo Sousy. "Biało-Czerwoni" przegrali ze Słowacją 1-2, natomiast Szwecja bezbramkowo zremisowała z Hiszpanią.

To oznacza, że w przypadku piątkowej wygranej Szwecji nad Słowacją, Polacy znajdą się pod ścianą. W sobotnim starciu z Hiszpanią za wszelką cenę będą musieli zdobyć jakikolwiek punkt. W przeciwnym razie utracą matematyczne szanse na wyjście z grupy.

Polska może odpaść z Euro 2020 po dwóch meczach

Zerowy dorobek Polaków po dwóch spotkaniach, przy czterech punktach na koncie Szwecji i Hiszpanii będzie oznaczał, że "Biało-Czerwoni" rozgrywki zakończą na ostatnim miejscu w grupie - i to bez względu na wynik ostatniej potyczki z piłkarzami "Trzech Koron".

Polska będzie mogła jeszcze co prawda zrównać się liczbą punktów ze Słowacją, ale nic jej już to nie da. O miejscu w tabeli decyduje bowiem bilans bezpośrednich pojedynków.

Dotychczas nigdy w historii - poza 1938 rokiem, gdy Polska na mundialu rozegrała tylko jeden mecz z Brazylią, przegrywając 5-6 - nie zdarzyło się, by Polacy przegrali wszystkie spotkania na wielkiej imprezie.

Reklama

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Jeśli Polska utraci szansę na awans po dwóch kolejkach, będzie drugą reprezentacją w historii, która dokona tego wątpliwego "wyczynu" na 24-drużynowym Euro. Na poprzednim turnieju szanse na awans po dwóch spotkaniach straciła Ukraina. W trzecim meczu grała właśnie z Polską i przegrała wówczas 0-1. Bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski.

WG

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje