Reklama

Reklama

Euro 2020. Hiszpanie krytykują Roberta Lewandowskiego. Jest jeden argument na obronę Polaka!

Hiszpańska "Marca" wytyka Robertowi Lewandowskiemu, że - podobnie jak Alvaro Morata - zawiódł na inaugurację Euro 2020. Hiszpanie podkreślają jednak, że polski napastnik nie ma wokół siebie zbyt wielu graczy, którzy gwarantowaliby wysokiej jakości podania do napastnika. Starcie Hiszpania - Polska w Sewilli już w sobotę (godz. 21).

Hiszpański dziennik "Marca" przeanalizował postawę reprezentacji Polski na Euro 2020 przed zbliżającym się starciem Hiszpania - Polska w Sewilli. I doszukuje się podobieństw między sytuacją "Biało-czerwonych" i położeniem kadry "La Roja".

"Marca" wskazuje, że obie drużyny głęboko rozczarowały swoich kibiców na inaugurację. Zastrzega jednak, że w przypadku Hiszpanów problemem był przede wszystkim wynik starcia ze Szwecją (0-0), w mniejszym stopniu sama gra. Tymczasem zespół Paulo Sousy - jak podkreślają dziennikarze - zagrał ze Słowacją przewidywalnie, bez wyrazu i w efekcie poniósł porażkę 1-2.

Reklama

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Na tym jednak analogie wysuwane przez "Marcę" się nie kończą. Hiszpańscy dziennikarze porównują też snajperów obu reprezentacji: Alvaro Moratę i Roberta Lewandowskiego. Wskazują, że zarówno gracz Juventusu Turyn, jak i gwiazdor Bayernu Monachium zawiedli oczekiwania fanów w pierwszych meczach turnieju i narazili się na krytykę. Przy czym, Moratę kibice wygwizdali już bezpośrednio na stadionie.

"Marca" wytyka Lewandowskiemu, że w meczu ze Słowacją znalazł się w "zaledwie trzech sytuacjach bramkowych" i że nie błyszczał w żadnym fragmencie spotkania - ani wtedy, gdy trzeba było gonić wynik, ani po stracie przez zespół Grzegorza Krychowiaka.

Hiszpańscy dziennikarze zaznaczyli jednak, że Lewandowski znajduje się w nieco innej sytuacji, niż Morata. O ile bowiem Hiszpan - jak piszą - "jest otoczony wysokiej jakości pomocnikami, którzy mogą mu stworzyć wiele okazji podbramkowych", o tyle Lewandowski nie może się tym cieszyć, przynajmniej według "Marki". Jak zastrzega dziennik, "nie licząc Piotra Zielińskiego, pozostali polscy pomocnicy mają raczej charakterystykę wojowników, niż typowych techników". 

JK

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy