Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Hiszpania (0 pkt.)
  • 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Wściekłość w Bilbao po decyzji UEFA. "Nie przyjmujemy gróźb i poniżenia"

Bilbao, stolica Kraju Basków, miało być jednym z miast-gospodarzy na zbliżających się mistrzostwach Europy. Na słynnym San Mames mieli rywalizować między innymi Polacy, jednak na skutek pandemii i wprowadzonych obostrzeń Baskowie nie byli w stanie spełnić warunków stawianych przez UEFA i zostali pozbawieni możliwości zorganizowania u siebie Euro, co wywołało ich wściekłość.

Sytuację pandemiczną w Bilbao monitorowano już jakiś czas i w UEFA pojawiały się głosy, że Baskowie mogą nie być zdolni do spełnienia warunków stawianych gospodarzom przez europejską centralę. Chodziło przede wszystkim o możliwość wpuszczenia kibiców na stadiony, co były głównym wymogiem.

Euro 2020 nie dla Bilbao

Bilbao, podobnie jak np. Dublin, uznało, że nie widzi takiej możliwości i poinformowało o tym europejską centralę. I chociaż UEFA oficjalnie nie podjęła jeszcze decyzji, to Baskowie ujawnili, że już otrzymali pismo o odebraniu im organizacji meczów mistrzostw Europy, co wywołało ich wściekłość i oburzenie.

"Umowa z UEFA została podpisana w 2014 roku i dotychczas w pełni się z niej wywiązywaliśmy, czego potwierdzeniem były pochlebne komentarze ze strony europejskich działaczy i obserwatorów. Pandemia i względy bezpieczeństwa nie pozwoliły na organizację turnieju rok temu, choć byliśmy gotowi. Teraz, chcąc pozostać odpowiedzialnymi i poważnymi, nie widzieliśmy szans, by spełnić warunki stawiane przez UEFA" - czytamy w komunikacie wystosowanym przez działaczy z Bilbao.

Już teraz zapowiadają, że będą domagali się oficjalnego uzasadnienia z UEFA i nie wykluczają, że wkroczą na drogę sądową, bo ponieśli już ponad milion euro kosztów organizacji turnieju, który finalnie się u nich nie odbędzie. "Bilbao nie będzie gospodarzem spotkań podczas Euro 2020, jednak nie akceptujemy i nie przyjmujemy gróźb i poniżenia" - czytamy dalej w komunikacie.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje