Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

​Viktor Orban o incydencie na meczu Węgry - Irlandia: Nie ma miejsca na klęczenie na stadionach

Viktor Orban, premier Węgier, skomentował sytuację z meczu towarzyskiego Węgry - Irlandia. Kibice w Budapeszcie wygwizdali klęczących reprezentantów Irlandii, wspierających ruch "Black Lives Matter".

Węgierski związek piłkarski wydał oświadczenie, w którym poinformował, że piłkarze tej reprezentacji nie będą klękali przed meczami podczas mistrzostw Europy na znak solidarności z ruchem wspierającym walkę z rasizmem "Black Lives Matter".

W ostatnim sprawdzianie przed Euro 2020 ekipa Madziarów podejmowała Irlandię. Rywale przed rozpoczęciem meczu zdecydowali się klęknąć. 

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Reklama

Daniel Stefański prowadził spotkanie Węgry - Irlandia

Węgrzy tym czasie stali wskazując na napis "UEFA Respect". Tak samo jak węgierscy piłkarze postąpił arbiter tego spotkania Daniel Stefański. Kibice wygwizdali Irlandczyków.

Głos w tej sprawie zabrał węgierski premier Viktor Orban. "Na stadionach nie ma miejsca na klęczenie. Węgrzy klęczą tylko w trzech sytuacjach: przed Bogiem, ojczyzną i prosząc o rękę ukochanej. Ten gest jest wymyślony przez kraje, które brały udział w niewolnictwie, my nigdy w tym nie uczestniczyliśmy. Poza tym nie prowokuje się gospodarza, kiedy jest się w gościach".

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo - Posłuchaj naszych relacji!

MR

Dowiedz się więcej na temat: Orban Viktor | Black Lives Matter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje