Reklama

Reklama

Lekarz zdradził pierwsze słowa Eriksena po dramacie. "To był wzruszający moment"

Dramatyczne wydarzenia z meczu Dania - Finlandia i walka o życie Christiana Eriksena będą z całą pewnością momentem, który już na zawsze zapamiętają kibice piłki nożnej na Starym Kontynencie. Na całe szczęście duński piłkarz przeżył, a lekarz, który reanimował go na murawie stadionu w Kopenhadze zdradził, jak wyglądały pierwsze chwile po jego przebudzeniu i jakie pierwsze słowa wypowiedział Eriksen.

Dramatyczne wydarzenia z udziałem Christiana Eriksena w trakcie meczu Dania - Finlandia były zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem początku Euro 2020. Trwająca na murawie stadionu w Kopenhadze walka o życie piłkarza i zachowanie duńskiej kadry na trwałe zapiszą się w historii futbolu. Na całe szczęście zawodnika udało się uratować, a reprezentacja Danii, mimo porażki, wróciła do hoteli z poczuciem ogromnej ulgi.

Lekarzem, który ratował życie piłkarza, był Niemiec Jens Kleinefeld. W rozmowie z "Fox Sports" ujawnił jak wyglądały pierwsze chwile po rozpoczęciu defibrylacji na murawie. - Około 30 sekund później zawodnik otworzył oczy i mogłem bezpośrednio z nim porozmawiać. To był bardzo wzruszający moment, ponieważ w takich nagłych przypadkach medycznych w życiu codziennym szanse na sukces są znacznie mniejsze -  podkreślał.

Kleinefeld zdradził też, jakie pierwsze słowa wypowiedział Eriksen tuż po przebudzeniu. - Zapytałem go, czy jest ze mną, a on odpowiedział "Jestem z tobą. Mam dopiero 29 lat do jasnej cholery!".

KK

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Christian Eriksen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje