Reklama

Reklama

Euro 2020. Zdecydowany apel gwiazdora. "Zostawcie Eriksena w spokoju"

- Kiedy mi się to przydarzyło, to cały świat mówił, że jestem skończony jako zawodnik i nie będę mógł grać. Spójrzcie, gdzie teraz jestem. Dlatego zwracam się do wszystkich: Zostawcie Christiana w spokoju - powiedział piłkarz Ajaksu Amsterdam Daley Blind, w nawiązaniu do sytuacji Christiana Eriksena. Duńczykowi po zasłabnięciu w jednym z meczów Euro 2020 wszczepiono kardiowerter-defibrylator serca.

Christian Eriksen zasłabł podczas meczu Danii z Finlandią i po reanimacji trafił do szpitala. Piłkarz musiał przejść operację, podczas której wszczepiono mu ICD (kardiowerter-defibrylator serca). 

Wielu piłkarskich ekspertów zaczęło się zastanawiać, czy Duńczyk będzie mógł jeszcze wznowić karierę piłkarską. W zdecydowany sposób na takie spekulacje zareagował zawodnik Ajaksu Amsterdam Daley Blind, który również cierpi na zapalenie mięśnia sercowego i także gra z ICD. 

- Kiedy mi się to przydarzyło, to cały świat mówił, że jestem skończony jako zawodnik i nie będę mógł grać. Spójrzcie, gdzie teraz jestem. Dlatego zwracam się do wszystkich: Zostawcie Christiana w spokoju - cytuje Holendra portal "metro.co.uk".

- Czułem się komfortowo i wiedziałem, że byłem gotowy. Kiedy dostałem zielone światło od lekarza i personelu medycznego Ajaksu to zdecydowałem się wrócić na boisko. Nie bałem się, towarzyszyło mi natomiast podekscytowanie, że mogę wrócić do gry  - dodał. 

Euro 2020. Daley Blind: Zostawcie go w spokoju

Reklama

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

U Blinda zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego podczas badań, gdy skarżył się na zawroty głowy w jednym ze spotkań Ligi Mistrzów. Holender występował z Eriksenem w jednej drużynie. 

Bronili razem barw Ajaksu w latach 2010-2013. Eriksen w amsterdamskiej drużynie łącznie rozegrał 163 spotkania, podczas których strzelił 32 bramki oraz zaliczył 62 asysty.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

A

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen | Daley Blind

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje