Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Euro 2020. Wicepremier Czernyszenko: mecze w Petersburgu mogą zgromadzić 150 tys. widzów

Ponad 150 tysięcy widzów spodziewanych jest na meczach w Petersburgu podczas piłkarskich ME 2021 - powiedział w piątek wicepremier Dmitrij Czernyszenko. Szef rosyjskiego komitetu organizacyjnego Aleksandr Sorokin spodziewa się "dość wielu" kibiców z zagranicy.

"Mecze będą widowiskowe i sprawią prawdziwą przyjemność wszystkim wielbicielom futbolu. Rozgrywki w +północnej stolicy+ (Petersburg nazywany jest +północną stolicą+ Rosji - PAP) będzie mogło odwiedzić ponad 150 tysięcy osób" - powiedział Czernyszenko. Przypomniał, że kibice zagraniczni mogą wjechać do Rosji bez wiz (z biletem i FAN ID-PAP).

Sorokin powiedział w piątek na konferencji prasowej w Petersburgu, że kibice z zagranicy będą mogli gościć "w dość dużej liczbie" na meczach, choć będzie ich mniej niż podczas rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku. Nie podał dokładnych liczb.

Reklama

Nadal trwa sprzedaż biletów na trzy mecze dodatkowe w Petersburgu, rozpoczęta 2 czerwca - mówił Sorokin. "Sprzedaż jest na bardzo dobrym poziomie" - wyjaśnił.

Komentujemy każdy mecz Euro na żywo

 Posłuchaj naszych relacji!

Zobacz nasz codzienny program o Euro

Sprawdź!

Zapewnił, że strona rosyjska zrobiła "wszystko, co możliwe, by zapewnić wygodny i pełen wrażeń" pobyt kibiców zagranicznych w Petersburgu.

Kibice zagraniczni będą mogli z FAN ID i biletem na mecz poruszać się bezpłatnie transportem miejskim w Petersburgu w dniu meczu i następnego dnia. Dzięki FAN ID mogą też korzystać z autobusów dowożących kibiców na stadion.

Z Moskwy Anna Wróbel

awl/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: me 2020 | Aleksandr Sorokin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje