Reklama

Reklama

Euro 2020. Uniwersytet odrzucił kandydata na studenta po rasistowskim komentarzu

Nottingham Trent University postanowił odrzucić aplikację młodego mężczyzny po tym, jak w internecie pojawiło się nagranie, na którym słychać jego rasistowskie komentarze względem kilku reprezentantów Anglii uczestniczących w przegranym przez ekipę "Trzech Lwów" finale Euro 2020. O sprawie donosi m.in. Sky Sports.

Mecz finałowy Euro 2020 zakończył się serią rzutów karnych. Ostatnie trzy "jedenastki" wykonywali dla angielskiej kadry trzej czarnoskórzy piłkarze - Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka.

Żaden z wymienionych zawodników nie wykorzystał jednak swojej szansy i w konsekwencji nowymi mistrzami "Starego Kontynentu" zostali Włosi. Po zakończeniu finału cała trójka otrzymała w internecie falę obraźliwych komentarzy, które w wielu przypadkach miały rasistowski podtekst.

Euro 2020. Po finale na Snapchacie pojawił się obelżywy komentarz

Jeden z nich pojawił się w formie materiału wideo na Snapchacie, a potem, jak informuje Sky Sports, zaczął krążyć również po Instagramie. Na filmiku słychać, jak pewien mężczyzna czyni rasistowskie uwagi pod adresem Rashforda, Sancho oraz Saki.

Użytkownika szybko powiązano z Nottingham Trent University (NTU) i uczelnia postanowiła zareagować. Jak podkreślał wcześniej rzecznik uniwersytetu, sprawa nie dotyczyła studenta.

Okazało się jednak, że można było mówić o studencie niedoszłym - po tym, jak NTU przyjrzało się sprawie, stwierdzono, iż obraźliwe słowa padły z ust osoby aplikującej na studia. W związku z jej zachowaniem uczelnia postanowiła odrzucić wniosek tego człowieka.

Według lokalnego portalu "The Nottingham Tab" mężczyzna miał rozpocząć studia we wrześniu tego roku.

Reklama

Rashford, Sancho i Saka wypowiedzieli się po finale

Do sprawy rasistowskich obelg odnieśli się wszyscy trzej wspominani wcześniej piłkarze - najpierw zrobił to Marcus Rashford, a potem podobne kroki poczynili Jadon Sancho oraz Bukayo Saka.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL