Reklama

Reklama

Euro 2020. Ukraińskie media o historycznym sukcesie kadry Szewczenki

Jak podkreślają ukraińskie media, reprezentacja piłkarska z tego kraju pierwszy raz w historii weszła do 1/8 finału Euro. Internauci cieszą się, choć ironizują, że to zasługa innych zespołów, a nie Ukraińców - zwraca uwagę ukraiński oddział BBC.

"'Oby z nami przegrali'. Ukraińcy są wdzięczni i trollują Szwedów za prezent na Euro 2020" - wybija w tytule BBC. Szwecja wygrała w środę z "Biało-Czerwonymi" 3-2.

Ukraińscy internauci gratulowali sobie wzajemnie z powodu wygranej Szwedów, bo wynik jest korzystny dla Ukrainy - pisze BBC. Ich zwycięstwo zagwarantowało wejście Ukraińców do 1/8 finału rozgrywek.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Euro 2020. "Polacy przynajmniej walczyli"

Reklama

Niektórzy zwracali uwagę, że przejście Ukrainy do dalszej części rozgrywki to tylko łut szczęścia - pisze BBC. "Drużyna Polski przynajmniej walczyła. Ma liderów. A naszym po prostu się poszczęściło. Piłka nożna to też szczęście" - napisał na Facebooku politolog Wołodymyr Horbacz.

W związku z wynikiem powstało wiele humorystycznych memów. Obrazkowymi żartami wymienili się na Twitterze np. ambasadorowie Polski i Szwecji w Kijowie.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Wołodymyr Zełenski: Mieliśmy szczęście, ale awansowaliśmy zasłużenie

Zadowolenie z powodu wejścia do 1/8 finału wyraził w mediach społecznościowych prezydent Wołodymyr Zełenski. "Wydaje się, że piłkarska fortuna spłaciła nam dług za wszystkie razy, kiedy była dla nas niesprawiedliwa. (...) Przechodzimy dalej w pewnej mierze nie bez uśmiechu losu, ale na pewno jest to zasłużone" - podkreślił.

"Nasze chłopaki mają teraz szansę, by udowodnić, że przez ten cały czas po prostu się rozgrzewaliśmy. Jestem przekonany, że w 1/8 pokażecie swoją prawdziwą, fajną piłkę, do jakiej przywykliśmy" - dodał, życząc im powodzenia.

W 1/8 finału ukraińska drużyna zagra ze Szwecją 29 czerwca w Glasgow.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje