Reklama

Reklama

Euro 2020. UEFA rozważa poszerzenie turniejowych kadr

Na ostatnim posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA podniesiono kwestię, która może zadecydować o bezkolizyjnym przeprowadzeniu finałów Euro 2020. Futbolowa centrala poważnie zastanawia się nad możliwością zgłaszania do turnieju kadr, składających się z więcej niż 23 graczy.

Po niedługiej "odwilży" pandemia koronowirusa znów zaczyna paraliżować również świat sportu. W ostatnich dniach doświadczyła tego m.in. reprezentacja Polski, która z powodu zakażeń patogenem nie rozegrała optymalnym składem marcowych meczów w eliminacjach MŚ.  

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymali Mateusz Klich, Łukasz Skorupski i Kamil Piątkowski. W przypadku ozdrowieńca Grzegorza Krychowiaka dopiero powtórne badanie umożliwiło mu grę w meczu o punkty.

Kadry na finały Euro 2020 mogą zostać poszerzone

Aby uniknąć podobnych historii podczas tegorocznych mistrzostw Europy (ich początek 11 czerwca) UEFA rozważa poszerzenie turniejowych kadr. Na tę chwilę mogą one liczyć 23 nazwiska. Niewykluczone jednak, że na liście nominowanych będzie mogło znaleźć się nawet 30 zawodników.   

Jak informuje BBC, trwa w tej chwili dyskusja, czy dodatkowi piłkarze mieliby być powoływani na takiej samej zasadzie jak gracze pierwszego wyboru, czy powinni trafić na listę rezerwowych i oczekiwać na ewentualne wezwanie w kraju.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Wcześniej zatwierdzono inną istotną zmianę - podczas turniejowych spotkań będzie można dokonać pięciu zmian.

Nadal nie wiadomo natomiast, w ilu państwach odbędą się finały Euro 2020. Do 7 kwietnia UEFA oczekuje od 12 miast-organizatorów raportu, który określi ich gotowość na podjęcie wyzwania - z uwzględnieniem obecności kibiców na stadionach. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść przed końcem bieżącego miesiąca.

UKi

Euro 2020 - zobacz terminarz gier grupowych

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | UEFA | koronawirus w piłce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL