Reklama

Reklama

Euro 2020. UEFA: Rekordowy popyt na bilety

Do Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) wpłynęło 28,3 miliona zgłoszeń po bilety na mecze tegorocznych mistrzostw Europy. To dwa razy więcej niż dotychczasowy rekord, ustanowiony przed czterema laty. W puli jest łącznie ok. 2,5 miliona wejściówek.

"Wpłynęła bezprecedensowa liczba aplikacji po bilety na turniej finałowy tego lata. To zmiażdżenie wszystkich rekordów" - napisano na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

Rejestracja po bilety odbywała się w dwóch fazach: od 12 czerwca do 12 lipca poprzedniego roku wpłynęło 19,3 mln zgłoszeń, a w grudniu, gdy aplikować mogli kibice zakwalifikowanych do Euro 2020 reprezentacji, pojawiło się kolejne dziewięć milionów chętnych.

"Całkowita suma 28,3 mln jest podwojeniem poprzedniego rekordu i wygląda na to, że wynika w dużej mierze z wyjątkowej natury turnieju, którego gospodarzami jest 12 krajów" - oceniono.

Reklama

Jak poinformowano, po bilety na finał na Wembley zgłosiło się ok. 714 tysięcy chętnych. Tylko o cztery tysiące mniej chciałoby obejrzeć spotkanie fazy grupowej pomiędzy Niemcami i Francją w Monachium.

Euro 2020 zostanie rozegrane między 12 czerwca a 12 lipca. Wystąpią w nich 24 reprezentacje, w tym Polska.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje