Reklama

Reklama

Euro 2020. Turcja - Włochy. Roberto Mancini poluje na rekordy

Reprezentacja Włoch zaliczyła znakomity start w finałach Euro 2020. Na inaugurację turnieju podopieczni Roberto Manciniego pokonali Turcję 3-0. Przedłużyli tym samym passę meczów bez porażki oraz serię gier bez straconego gola.

Nigdy wcześniej inauguracja turnieju o mistrzostwo Europy nie rozpoczęła się od tak wysokiego zwycięstwa jednej z drużyn. Nie zdarzyło się też do tej pory, by w kontynentalnym czempionacie Włosi pokonali bramkarza rywali aż trzykrotnie. 

Mecz z Turcją - najmłodszą ekipą Euro 2020 - był dla "Squadra Azzura" już 28. potyczką z rzędu bez porażki. Aż 23 z nich Italia wygrała, tracąc przy tym ledwie siedem bramek. Do wyrównania krajowego rekordu brakuje już tylko dwóch starć bez przegranej, co oznacza, że może się to stać jeszcze w fazie grupowej turnieju.  

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Włoscy dziennikarze podkreślają, że ekipa Manciniego kontynuuje również passę meczów bez straconego gola. W tej chwili to już dziewięć konfrontacji z czystym kontem. To najlepszy wynik od ponad 30 lat. Od listopada 1989 roku do czerwca 1990 roku bramkarz drużyny narodowej nie pozwolił się pokonać w 10 kolejnych meczach.

Reklama

Przy okazji jeszcze raz okazało się, że Stadio Olimpico to obiekt dla reprezentacji Woch szczęśliwy. Na dużych turniejach mistrzowskich rozegrała tam siedem spotkań. Nigdy nie zaznała porażki, zaliczając siedem triumfów i dwa remisy.

UKi 

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Euro 2020 - zobacz terminarz fazy grupowej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy