Reklama

Reklama

Euro 2020. Trener Węgier: Szoboszlai powinien być gotowy na turniej

​Czołowy piłkarz reprezentacji Węgier Dominik Szoboszlai powinien być gotowy do gry w mistrzostwach Europy - poinformował selekcjoner Marco Rossi. Prowadzona przez włoskiego szkoleniowca drużyna jest rywalem Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022.

"Optymistycznie oceniam szansę, że Dominik Szoboszlai będzie mógł się z nami przygotowywać i odegra ważną rolę w mistrzostwach Europy, choć jego faktyczną dyspozycję będziemy mogli ocenić dopiero, kiedy zacznie z nami trenować" - powiedział w czwartek Rossi przy okazji ogłoszenia wstępnej, 30-osobowej listy kadrowiczów.

20-letni pomocnik od stycznia jest piłkarzem RB Lipsk, ale jeszcze nie rozegrał w barwach wicelidera niemieckiej ekstraklasy żadnego meczu. Wynika to z problemów mięśniowych, z którymi boryka się od dłuższego czasu. W kwietniu wznowił treningi, ale na razie ćwiczy w ograniczonym zakresie.

Reklama

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

"Dominik robi postępy. Mamy nadzieję, że jeszcze w maju będzie mógł normalnie trenować z drużyną" - powiedział trener RB Lipsk Julian Nagelsmann.

W ME Węgry zagrają w grupie F z Niemcami, Francją i Portugalią. Z kolei w eliminacjach przyszłorocznego mundialu zajmują po trzech kolejkach drugie miejsce w grupie I, w której prowadzi Anglia. Polska zajmuje czwarte miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL