Reklama

Reklama

Euro 2020. Trener Szwajcarów Vladimir Petković prosi o wsparcie w liście otwartym

Piłkarze Szwajcarii rozpoczęli mistrzostwa Europy od remisu i porażki, a przed ostatnim meczem w grupie A ich trener Vladimir Petković poprosił o wsparcie w liście otwartym. Opublikowany został w gazecie „Schweiz am Wochenende”. W niedzielę zagrają w Baku z Turcją.

Po remisie z Walią 1-1 i przegranej z Włochami 0-3 Szwajcarzy muszą odnieść zwycięstwo, by zachować szansę awansu do 1/8 finału. Po tych spotkaniach atmosfera wokół reprezentacji jest zła, ale nie tylko z powodu wyników. Mnóstwo kontrowersji wywołał przylot fryzjera z Zurychu do Rzymu specjalnie dla kapitana zespołu Granita Xhaki - przed meczem z Italią.

I Xhaka, i inni zawodnicy zagrali słabo, a poza tym - co wytyka im opinia publiczna - nie "zmierzyli się" z mediami po porażce.

Tymczasem Petković wyraził ubolewanie z powodu rozczarowującego występu i zaapelował do Szwajcarów o wsparcie “od wszystkich".

Reklama

“Chcieliśmy dać wam magiczną noc, sprawić, że będziecie dumni z nas i naszej Szwajcarii.(...) Tak wiele zaplanowaliśmy, może za dużo. I w końcu nie było nic poza rozczarowaniem. Jutro jest nowy dzień. Mamy szansę na zakwalifikowanie się do 1/8 finału. (...) Jesteśmy ludźmi, którzy starają się sprostać wymaganiom, ale niestety nie zawsze nam się to udaje. Dlatego potrzebujemy wsparcia was wszystkich przed kluczowym meczem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyśmy wszyscy mogli być razem szczęśliwi w niedzielny wieczór" - przekazał selekcjoner w liście otwartym.

Na meczu we włoskiej stolicy były cztery tysiące szwajcarskich kibiców.

W niedzielę, w innym spotkaniu gr. A, pewne już awansu do 1/8 finału Włochy w Rzymie zmierzą się z Walią.

Wyniki, terminarz i tabela grupy A Euro 2020

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Vladimir Petković | reprezentacja Szwajcarii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje