Reklama

Reklama

Euro 2020. Reprezentacja Włoch bliska wyrównania legendarnego rekordu

Reprezentacja Włoch jest niepokonana od 29 spotkań i jeżeli uda im się nie przegrać z Walią to wyrównają legendarny rekord! Ostatni raz Włosi odnotowali taką serię w latach 1935-1939.

Ewentualna wygrana reprezentacji Włoch w starciu z Walią zapewni im pierwsze miejsce w grupie A i również pozwoli wyrównać legendarny rekord. Italia byłaby wówczas niepokonana przez 30 spotkań z rzędu. 

Ostatni raz "Squadra Azzurra" ustanowiła taką serię pomiędzy 24 listopada 1935 roku a 20 lipca 1939 roku. W tym czasie Włochy wygrały również mistrzostwo Świata w 1938 roku. 

Selekcjonerem Italii był wówczas Vittorio Pozzo, który sięgnął również po złoto na Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku oraz jeszcze jedno mistrzostwo Świata w 1934 roku. 

Reklama

Euro 2020. Reprezentacja Włoch może wyrównać legendarny rekord! Nie może przegrać z Walią

Paulina Czarnota-Bojarska zaprasza na codzienny program o Euro - Oglądaj teraz!

Obecnie kibice "Azzurrich" są bardzo spragnieni kolejnych sukcesów. Włosi nie sięgnęli po wygraną w wielkim turnieju od 2006 roku, gdy triumfowali w mistrzostwach Świata. Katastrofą dla Italii był natomiast brak zakwalifikowania się na Mundial w Rosji. 

Włosi są niepokonani od 10 września 2018 roku. Wówczas przegrali w meczu z Portugalią. Później zanotowali 24 zwycięstwa, a pięć starć zakończyło się remisem. Co więcej w minionych 10 spotkaniach Italia nie straciła ani jednego gola, zdobywając przy okazji 31 bramek. 

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

PA

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Włoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje