Reklama

Reklama

Euro 2020. Polacy poznają dziś ostatniego grupowego rywala

Czwartkowe baraże wyłonią ostatnich czterech uczestników przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Najważniejsze z polskiego punktu widzenia będzie spotkanie Irlandii Płn. ze Słowacją. Jego zwycięzca trafi do grupy E z "Biało-Czerwonymi", Hiszpanią i Szwecją. Transmisja o 20.45 w Polsacie Sport.

Baraże rozgrywane są w nowej formule. Uczestniczące w nich zespoły wytypowano na podstawie wyników w Lidze Narodów w sezonie 2018/19, a nie w eliminacjach, jak dotychczas. Osiem zespołów podzielono na cztery "ścieżki". W październiku rozegrano półfinały, w czwartek odbędą się spotkania już decydujące o awansie.

Słowacja wygrała w ubiegłym miesiącu w słabym stylu z Irlandią w rzutach karnych po remisie 0-0, ale to był jeden z lepszych wyników tego zespołu w tym roku. Trzy porażki i remis w trwającej edycji Ligi Narodów oraz wcześniejsze słabe rezultaty sprawiły, że z drużyną pożegnał się selekcjoner Pavel Hapal. Jego obowiązki przejął na razie Stefan Tarkovic.

Reklama

Także Irlandia Północna nie zachwyca. Wprawdzie w październiku pokonała Bośnię i Hercegowinę także po rzutach karnych (mecz zakończył się remisem 1-1) i wciąż jest w walce o miejsce na ME 2021, ale był to jeden z nielicznych sukcesów podopiecznych Iana Baraclough. W Lidze Narodów bilans mają taki sam jak Słowacja - remis i trzy porażki.

Spotkanie w Belfaście rozpocznie się o godzinie 20.45. Na tą samą porę zaplanowano starcia Serbii ze Szkocją w Belgradzie oraz Węgier z Islandią w Budapeszcie. Z kolei o 18 w Tbilisi Gruzja podejmie Macedonię Północną.

Zwycięzca meczu Węgry - Islandia trafi do grupy F z Portugalią, Francją i Niemcami, lepszy z pary Serbia - Szkocja zagra w grupie D z Anglią, Chorwacją i Czechami, natomiast triumfator barażu pomiędzy Gruzją a Macedonią Płn. znajdzie się w grupie C z Holandią, Ukrainą i Austrią.

Baraże miały zostać pierwotnie rozegrane w marcu, natomiast turniej finałowy planowany był na czerwiec i lipiec 2020 roku. Z powodu pandemii koronawirusa i wstrzymania niemal wszystkich rozgrywek sportowych terminarz trzeba było zmienić. Walka o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie ma się odbyć 11 czerwca - 11 lipca 2021.

Program czwartkowych meczów barażowych o awans na mistrzostwa Europy:

ścieżka A

Węgry - Islandia          (Budapeszt, 20.45)

ścieżka B

Irlandia Płn. - Słowacja  (Belfast, 20.45)

ścieżka C

Serbia - Szkocja          (Belgrad, 20.45)

ścieżka D

Gruzja - Macedonia Płn.   (Tbilisi, 18.00)

mm/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama