Reklama

Reklama

Euro 2020. Pięć zespołów z grup B i C walczy o awans

Dania, Rosja i Finlandia w grupie B oraz Austria i Ukraina w grupie C powalczą w poniedziałek o awans do 1/8 finału Euro 2020. Spokojne mogą być już reprezentacje Belgii i Holandii, natomiast żadnych szans nie ma Macedonia Północna.

W grupie B prowadzi Belgia z sześcioma punktami, przed Finlandią i Rosją - po trzy. Dania zamyka stawkę z zerowym dorobkiem, ale ma jeszcze szansę na awans do fazy pucharowej z trzeciego, a nawet drugiego miejsca.

Ten drugi scenariusz spełni się, jeśli Dania pokona w Kopenhadze Rosję, a Belgia wygra w Sankt Petersburgu z Finlandią - choć istotna będzie jeszcze liczba goli, jakie padną w obu tych spotkaniach.

Mecze ostatniej kolejki grupy B zaplanowano na godzinę 21. Trzy godziny wcześniej rozpoczną się spotkania, po których zapadną rozstrzygnięcia w grupie C.

Reklama

Na jej czele jest Holandia, która ma już zapewniony awans z pierwszego miejsca bez względu na wynik spotkania z wyeliminowaną już Macedonią Północną w Amsterdamie. O drugie w bezpośrednim starciu powalczą w Bukareszcie mające po trzy punkty reprezentacje Ukrainy i Austrii.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Remis byłby korzystniejszy dla Ukrainy, która ma więcej strzelonych goli i jest sklasyfikowana wyżej od Austrii. Mógłby jednak premiować awansem obie ekipy, bowiem do 1/8 finału wstęp będą miały cztery zespoły z trzecich lokat.

Porażka nie odbierze żadnej z ekip szans awansu z trzeciej pozycji - wszystko zależeć będzie od rozstrzygnięć w innych grupach.

Wyniki, terminarz i tabela grupy B Euro 2020

Wyniki, terminarz i tabela grupy C Euro 2020

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje