Reklama

Reklama

Euro 2020. Opinie po meczu Chorwacja - Szkocja

We wtorkowy wieczór w Glasgow Chorwaci pokonali Szkotów 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy. Jednocześnie Szkocja odpadła z turnieju. Spotkanie skomentowali szkoleniowcy obu reprezentacji oraz kapitan ekipy chorwackiej, Luka Modrić

Steve Clarke (trener reprezentacji Szkocji): "Szkoda mi chłopaków. Długo czekaliśmy na to, żeby znów zagrać w wielkim turnieju, z dobrą grupą piłkarzy, którzy doprowadzili nas do tego momentu. Zrobiliśmy tu wiele dobrego, ale nie zdobywaliśmy punktów, które były potrzebne do awansu. Dziś zmierzyliśmy się z ekipą zaprawioną w bojach, mającą doświadczenie i potrafiącą rozgrywać trzecie mecze fazy grupowej. Nam tego zabrakło, dlatego my jedziemy do domu, a Chorwacja awansuje. Wsparcie z trybun było genialne, kibice pożegnali oklaskami swoich piłkarzy, co bardzo poprawiło im humory. Musimy wyciągnąć wnioski z tych doświadczeń przed następnym turniejem. Obiecuję, że zagramy w nim szybciej niż za kolejne 23 lata".

Reklama

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Dalić: Z kibicami jesteśmy najsilniejsi

Zlatko Dalić (trener reprezentacji Chorwacji): "Ostatnie 10 dni było pełnych napięcia, a dziś było ono szczególnie silne. Udało nam się zachować spokój i cierpliwość. W przerwie powiedziałem swoim piłkarzom, żeby utrzymali ten sam rytm, ale zwróciłem uwagę, jakie mieliśmy problemy w pierwszej połowie. Przede wszystkim staliśmy się wolniejsi po zdobyciu gola i pozwoliliśmy Szkotom powrócić do gry. Ale nie poddaliśmy się, wierzyliśmy, graliśmy spokojnie i z koncentracją. Zdobycie goli było kwestią czasu, ale wcale nie było łatwe. Zagraliśmy zespołowo i to jest najważniejsze. (Na pytanie, z kim najchętniej zmierzyłby się w 1/8 finału:) Zależy mi tylko na tym, żeby na trybunach byli chorwaccy kibice. Tego bym sobie życzył, o tym marzył, bo z nimi jesteśmy silniejsi".

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Modrić: Grając w ten sposób jesteśmy niebezpieczni dla wszystkich

Luka Modrić (kapitan reprezentacji Chorwacji): "Rozegraliśmy wielki mecz i zakwalifikowaliśmy się do następnej rundy. Nie byliśmy zadowoleni z naszych występów w pierwszych dwóch spotkaniach i wiedzieliśmy, że stać nas na więcej. Kiedy gramy tak jak dziś, jesteśmy niebezpieczni dla wszystkich".

Dowiedz się więcej na temat: Steve Clarke | Zlatko Dalić | Luka Modrić

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje