Reklama

Reklama

Euro 2020. Niezwykły przypadek reprezentacji Danii

Reprezentacja Danii w poniedziałek zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Do zajęcia drugiego miejsca w grupie wystarczyły jej... trzy punkty. To pierwszy taki przypadek od momentu, gdy tyle "oczek" otrzymuje się w Euro za zwycięstwo w spotkaniu.

Duńczycy udział w turnieju rozpoczęli od pamiętnego meczu z Finlandią (0-1) w trakcie którego reanimowany był Christian Eriksen. W drugiej kolejce, mimo ambitnej gry ulegli 1-2 Belgom, lecz mimo to wciąż mieli szanse na awans. Wystarczyło im do tego zwycięstwo w starciu z Rosją.

"Sborną" udało się pokonać. Po znakomitym spotkaniu Dania triumfowała 4-1 i zameldowała się na drugiej pozycji w grupie B. Grupie, której finałowe rozstrzygnięcia były mocno niecodzienne. Stawkę otwiera bowiem Belgia z kompletem "oczek". Ekipy z miejsc 2-4 mają zaś w dorobku... po trzy punkty.

W "małej tabeli" uwzględniającej tylko pojedynki między nimi górą była Dania i to właśnie ona zajęła drugie miejsce. Od momentu, gdy za wygrany mecz przyznaje się trzy punkty (po raz pierwszy - Euro 1996) nie zdarzyła się sytuacja, by tak skromny dorobek pozwolił na drugą lokatę. 

Reklama

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama