Reklama

Reklama

Euro 2020. Media: O trzech piłkarzy więcej w narodowych kadrach

Selekcjonerzy piłkarskich reprezentacji narodowych będą mogli powołać 26, a nie jak zazwyczaj 23 zawodników do kadr na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy - podają zagraniczne media. Oficjalne potwierdzenie spodziewane jest do końca tygodnia.

O powiększeniu liczby piłkarzy w kadrze mówiło się od dłuższego czasu, a pierwszy napisał o tym dziennik "The Times". To rozwiązanie, które miałoby nieco odciążyć zmęczonych wyjątkowo skompresowanym sezonem zawodników, a także dać drużynom większe pole manewru, gdyby podczas turnieju doszło do zakażeń COVID-19.

Jak informuje agencja AP, a także brytyjska stacja BBC, organ zrzeszający reprezentacje narodowe zwrócił się z taką rekomendacją do Komitetu Wykonawczego UEFA, który ma ją zatwierdzić w ciągu kilku najbliższych dni. Zdaniem BBC to tylko formalność, bo pomysł nie ma przeciwników.

Reklama

W dotychczasowych edycjach mistrzostw Europy i świata zespoły mogły zgłosić 23 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy.

W tegorocznych ME wystąpi m.in. reprezentacja Polski, która zagra w grupie E ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Spotkania rozegra w Sankt Petersburgu i Sewilli.

mm/ cegl/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama