Reklama

Reklama

Euro 2020. Mateu Lahoz sędzią Derbów Wysp Brytyjskich

UEFA opublikowała obsadę sędziowską ósmego dnia turnieju EURO 2020, który rozegrany zostanie w piątek 18 czerwca. Standardowo odbędą się 3 spotkania fazy grupowej, a jedno z nich wzbudza szczególną uwagę. O godzinie 21 reprezentacja Anglii zmierzy się ze Szkocją.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Rosji o godzinie 15:00. Reprezentacja Szwecji zmierzy się ze Słowacją, a rozjemcą tego meczu będzie Daniel Siebert. Niemiecki arbiter prowadził już mecz Szkocja - Czechy. Asystować mu będą niezmiennie Jan Seidel i Rafael Foltyn. Sedzią technicznym będzie Georgi Kabakov, a rezerwowym asystentem Martin Margaritov (Obaj Bułgaria). Na VAR zasiądą Marco Fritz i Christian Dingert z Niemiec, a także Lee Betts i Stuart Attwell z Anglii.

O godzinie 18:00 w Glasgow rozpocznie się mecz grupy D, gdzie Chorwacja zmierzy się z Czechami. Spotkanie poprowadzi Carlos del Cerro Grande, który średnio poradził sobie z hitem fazy grupowej Francja - Niemcy. Hiszpanowi asystować będą Juan Carlos Yuste Jiménez i Roberto Alonso Fernández. W roli sędziego technicznego wystąpi Sandro Schärer, a rezerwowym asystentem będzie Stéphane de Almeida (obaj Szwajcaria). System VAR obsługiwać będą Juan Martínez Munuera i Íñigo Prieto López de Cerain z Hiszpanii, a także Marco Di Bello i Massimiliano Irrati z Włoch.

Reklama

Mateu Lahoz to doświadczony rozjemca

Wieczorny mecz określany jest mianem Derbów Wysp Brytyjskich. W Londynie naprzeciwko siebie staną reprezentacje Anglii i Szkocji. Spotkanie  poprowadzi doświadczony sędzia Antonio Mateu Lahoz, który był rozjemcą starcia Belgii z Rosją. Asystować mu będą Pau Cebrián Devis i Roberto Díaz Pérez Del Palomar z Hiszpanii, a sędzią technicznym będzie Cüneyt Çakır z Turcji. Na VAR zasiądą Alejandro José Hernández Hernández i José María Sánchez Martínez z Hiszpanii, a także Filippo Meli i Paolo Valeri z Włoch.

Reklama

Reklama

Reklama