Reklama

Reklama

Euro 2020. Kolejnych sześciu szkockich piłkarzy zakażonych koronawirusem

Łącznie już siedmiu szkockich piłkarzy miało pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie poleciało w środę z reprezentacją na towarzyski mecz z Holandią w portugalskim Algarve.

Dodatkowe badania podczas zgrupowania w Hiszpanii przeprowadzono po tym, jak we wtorek okazało się, że zakażony jest John Fleck. Zgodnie z lokalnymi przepisami sanitarnymi pomocnik Sheffield United pozostaje w izolacji.

Kolejnych sześciu graczy, których wyniki testów były pozytywne to: David Marshall, Grant Hanley, John McGinn, Che Adams, Stephen O'Donnell i Nathan Patterson. Wszyscy również zostali odizolowani od reszty ekipy.

W efekcie trener Szkotów Steve Clarke w zaplanowanym na środowy wieczór spotkaniu będzie miał do dyspozycji jedynie 19 piłkarzy.

Reklama

W rozpoczynających się 11 czerwca ME Szkoci w grupie D zagrają w Glasgow z Czechami i Chorwacją, a w międzyczasie dojdzie do derbowego spotkania z Anglią na londyńskim Wembley.

Czesi i Chorwaci początkowo wybrali bazy w Szkocji, ale z powodu obostrzeń pandemicznych obowiązujących w tym kraju postanowili latać na mecze z domu. Z kolei Szkoci mają rezydować w Middlesbrough w Anglii.

pp/ cegl/Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy