Reklama

Reklama

Euro 2020. Kolejne drużyny z awansem, Ukraińcy i Finowie wciąż drżą

Z awansu do kolejnej rundy z kompletem punktów mogą cieszyć się Holendrzy, którzy bez większych problemów pokonali Macedonię Północną. Obok nich promocję wywalczyli również Austriacy. Oprócz tego poniedziałkowe mecze przyniosły też rozstrzygnięcia w grupie B, w której zwycięstwa i awans stały się udziałem Belgii oraz Danii. Dodatkowo, pewna awansu jest też częśc ekip, które nie rozegrały trzeciego spotkania.

Po niedzielnych spotkaniach w grupie A, po których z awansu cieszyli się Włosi i Walijczycy, w poniedziałek przyszedł czas na zespoły z grup B i C. 

W przypadku tego ostatniego grona drużyn, jedynym meczem, który miał znaczenie, był ten pomiędzy Ukrainą i Austrią. Zdecydowanie lepszą ekipą w tym starciu byli Austriacy, którzy zasłużenie pokonali naszych wschodnich sąsiadów, zabezpieczając tym samym drugą lokatę w grupie. Wobec tego Ukraińcy z trzema punktami muszą drżeć o awans i nerwowo śledzić sytuację w innych grupach. 

Reklama

Ukraina - Austria 0-1 (Baumgartner 21') 

W drugim grupy C starciu pewni awansu z pierwszego miejsca Holendrzy mierzyli się z Macedonią Północną, która nie miała już żadnych szans na awans do kolejnej rundy. Faworyci jednak nie zamierzali się oszczędzać i po dwóch golach Georginio Wijnalduma oraz jednym trafieniu nowego nabytku Barcelony, Memphisa Depaya, odnieśli kolejne okazałe zwycięstwo. 

Macedonia Północna - Holandia 0-3 (Depay 24', Wijnaldum 51', 58') 

Znacznie bardziej złożona była sytuacja w grupie B. Tej postanowili nie upraszczać Belgowie, którzy długo nie mogli zdobyć bramki w meczu z Finlandią, ale w końcu osiągnęli cel i skompletowali swoje trzecie zwycięstwo na turnieju, przypieczętowując awans z pierwszego miejsca. Taki rezultat sprawił, że wszystko zależało od drugiego meczu. 

Finlandia - Belgia 0-2 (Hradecky 74' (sam.), Lukaku 81') 

W nim stanęły naprzeciwko siebie reprezentacje Rosji i Danii. Duńczycy długo przeważali, ale nie mogli udokumentować swojej przewagi bramką. W końcu jednak Rosjanie zaczęli pękać pod ich naporem i worek z bramkami się rozwiązał, a pechowcy turnieju zakończyli strzelanie dopiero na czterech golach. To sprawiło, że to właśnie Duńczycy awansowali z drugiego miejsca, mając na swoim koncie... zaledwie trzy punkty. To też sprawiło, że z turniejem pożegnali się Rosjanie, którzy skończyli rywalizację na ostatniej pozycji. Trzecie miejsce przypadło Finom, ale z trzema punktami i bilansem bramek -2 będzie im bardzo ciężko o promocję do kolejnej fazy. 

Rosja - Dania 1-4 (Dziuba 70' (K) - Damsgaard 38', Poulsen 59', Christensen 79', Maehle 82') 

Dzięki tym wynikom pewni promocji są już Szwajcarzy, którzy zajęli trzecie miejsce w grupie A. Zdobycie czterech punktów wystarczyło im jednak do awansu do kolejnej rundy. Poniedziałkowe rozstrzygnięcia sprawiły też, że znamy dwie pary 1/8 finału. W tej rundzie zmagań Włochy zmierzą się z Austrią, a Walia z Danią. Na swoich rywali nadal czekają z kolei reprezentacje Belgii i Holandii. 

Pewne awansu są też reprezentacja Szwecji, Anglii, Szwajcarii, Czech i Francji.RF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje