Reklama

Reklama

Euro 2020. Holandia - Macedonia Północna. Czy pierwsza bramka powinna być anulowana?

W poniedziałkowym meczu grupy C Holandia na własnym stadionie w Amsterdamie wygrała z Macedonią Północną 3-0. Przy pierwszej bramce doszło do bardzo ciekawej sytuacji, którą sprawdzali sędziowie VAR pod kątem wcześniejszego przewinienia na jednym z zawodników Macedonii Północnej. Czy sędzia Istvan Kovacs prawidłowo ocenił tę sytuację?

Wspomniana sytuacja miała miejsce w 24. minucie spotkanie. Przed polem karnym Holandii piłkę przyjmował Goran Pandev, lecz w tym momencie wślizgiem "wjechał" w niego Daley Blind. Po tym starciu kapitan Macedonii Północnej upadł na murawę i domagał się odgwizdania faulu. W tym czasie Holandia rozpoczęła kontratak. Po kilku szybkich podaniach, bramkę na 1-0 zdobył Memphis Depay.

Sytuację pod kątem anulowania bramki i powrotu do ewentualnego przewinienia na Pandevie sprawdzali sędziowie VAR, którzy jednak nie dopatrzyli się oni faulu i odstąpili od interwencji.

Reklama

Szczerze mówiąc sam nie jestem pewien czy Daley Blind faulował Gorana Pandeva. Niestety realizator nie pokazał powtórek, a zatem potwierdza się moja teza, że UEFA nie chce ukazywać kontrowersji, tak jak np. w przypadku potencjalnego faulu na Zielińskim w meczu Hiszpania - Polska. Wydaje mi się jednak, że obrońca Holandii wybił piłkę spod nogi rywala i następnie wpadł w jego nogę, a zatem powinien być faul. Czy tak jednak było nie wiem, gdyż jak wspomniałem żadna powtórka nie ukazała dokładnie tej sytuacji. Pozostaje nam zatem zaufać sędziom VAR i uznać, że podjęli oni prawidłową decyzję.

System VAR może interweniować i anulować bramkę, gdy dopatrzy się przewinienia w fazie budowania akcji ofensywnej. W analizowanej sytuacji mamy takie zdarzenie, gdyż po ewentualnym faulu rozpoczęła się kontra, po której bardzo szybko padła bramka.

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje