Reklama

Reklama

Euro 2020. Hiszpańskie media po meczu z Polską: Nie da się zawalić bardziej

Po starciu Hiszpania - Polska w Sewilli media na Półwyspie Iberyjskim rozdzierają szaty. Hiszpańscy eksperci i komentatorzy chwalą też Roberta Lewandowskiego i piszą: "Wyglądało to tak, jakbyśmy grali w Polsce".

Nastroje na Półwyspie Iberyjskim zmieniały się wraz z biegiem sobotniego meczu. Na początku spotkania hiszpańscy eksperci byli delikatnie krytyczni w ocenie postawy Polaków.

"Robert Lewandowski, gdy gra dla Polski, jest jednak innym piłkarzem" - taką opinię na antenie radia SER wygłosił Tomas Roncero, dziennikarz "Asa". Eksperci z Półwyspu Iberyjskiego zwracali też uwagę na dobrą współpracę duetu Alvaro Morata - Gerard Moreno w pierwszej połowie.

Wraz z upływem minut opinie zaczynały iść jednak w zupełnie inną stronę. Im dłużej trwało starcie na La Cartuja, coraz więcej pojawiało się w hiszpańskich mediach pochwał pod adresem "Biało-czerwonych", coraz więcej było też utyskiwania na podopiecznych Luisa Enrique.

Reklama

Hiszpańscy eksperci zwracali uwagę na problemy w defensywie, jakie sprawili rywalom tego wieczoru Polacy. Santiago Canizares, były bramkarz kadry Hiszpanii, oceniał, że jego rodakom brakowało w obronie Cesara Azpilicuety. Z kolei inny z komentujących wskazywał, że bramkarz Unai Simon w pierwszej połowie meczu z Polską zaprezentował "paradę życia".

Grali, jak w Polsce

Po tym, jak w 54. minucie Polacy niespodziewanie doprowadzili do remisu, Antonio Romero na antenie SER uczulał, że "koncentracja Hiszpanów powinna była trwać 95 minut, bo Lewandowski może wydawać się nieobecny, ale gdy jednak nagle się wyłoni, stwarza duże zagrożenie".

- Gramy w defensywie bez odpowiedniej agresji. Graliśmy teoretycznie u siebie, a wyglądało to  tak, jakbyśmy grali w Polsce! - zżymał się z kolei redaktor naczelny dziennika "As".

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Kiedy stało się jasne, że to Polacy osiągnęli w Sewilli swój plan i urwali faworytowi punkty, hiszpańscy komentatorzy uderzyli w dramatyczne tony.

Lewandowski? Dobry nawet w tym!

"To wielki wynik dla Polski. Jesteśmy zespołem zaawansowanym technicznie, ale brakuje nam osobowości" - podsumował Santiago Canizares. Były bramkarz Valencii w specyficzny sposób komplementował też Roberta Lewandowskiego. "On jest dobry nawet w grze na czas" - stwierdził.

Z kolei "Marca" opatrzyła relację tytułem: "Nie da się zawalić bardziej!" Po czym dodano komentarz uderzający w selekcjonera "La Roja": "Luis Enrique, w ten sposób nigdzie nie dojdziemy". 

Gdziekolwiek jesteś, słuchaj meczu na żywo! - Relacja live tylko u nas!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje