Reklama

Reklama

Euro 2020. Eriksen poza szpitalem. Spotkał się z innymi reprezentantami Danii

Christian Eriksen przeszedł pomyślnie operację wszczepienia kardiowertera-defibrylatora i został dziś zwolniony ze szpitala - podaje duńska federacja piłkarska. Według organizacji piłkarz spotkał się także z innymi reprezentantami Danii zanim pojechał do swojego domu.

Christian Eriksen nie przebywa już w kopenhaskim Rigshospitalet - piłkarz po pomyślnym przejściu operacji wszczepienia kardiowertera-defibrylatora został zwolniony do domu. Nim jednak udał się do swojej rodziny, zobaczył się jeszcze ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami.

Strefa Euro - zaprasza Paulina Czarnota-Bojarska i goście - Oglądaj!

Euro 2020. Eriksen spotkał się z resztą Duńczyków przed kolejnym meczem

Jak informuje w swoich mediach społecznościowych Dansk Boldspil-Union (DBU - Duńska Unia Piłkarska), Eriksen wybrał się do znajdującego się na północ od Kopenhagi Helsingoru, gdzie zgrupowana jest reprezentacja Danii. Piłkarz dodał otuchy swoim kolegom, przed którymi ostatni grupowy mecz na Euro 2020.

Reklama

Eriksen z podziękowaniami dla fanów piłki

DBU zacytowało też słowa, które Christian Eriksen skierował do kibiców.

"Dziękuję za ogromną liczbę życzeń - to niesamowite uczucie zobaczyć coś takiego. Operacja poszła dobrze i czuję się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności. To wspaniałe uczucie zobaczyć znowu chłopaków po tym, jak zagrali fantastyczny mecz ostatniego wieczoru (po zaciętym meczu Duńczycy ulegli Belgom 1-2 - dop. red.). Nie muszę chyba mówić, że będę trzymał za nich kciuki w poniedziałek, gdy będą grać z Rosją" - powiedział piłkarz.

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Piłkarski świat przeżył chwile grozy, gdy Eriksen upadł na murawę

Christian Eriksen stracił świadomość i upadł na boisko tuż przed zakończeniem pierwszej połowy meczu Finlandia - Dania, który odbywał się w sobotę, 12 czerwca na stadionie Parken w duńskiej stolicy. Jak się później okazało, piłkarz miał atak serca. Po reanimacji przeprowadzonej na płycie boiska zawodnik został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie udzielono mu bardziej specjalistycznej pomocy.

Spotkanie Dania - Finlandia zostało po dłuższej przerwie wznowione. Mecz wygrali Finowie po bramce Joela Pohjanpalo. Sam Eriksen miał prosić swoich reprezentacyjnych kolegów o to, a by ci dokończyli mecz.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen | Dania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje