Reklama

Reklama

​Euro 2020. Debiutant poprowadzi mecz

UEFA opublikowała obsadę sędziowską 11 dnia turnieju EURO 2020. W poniedziałek 21 czerwca zostaną rozegrane aż cztery spotkania. Dwa z grupy C o godzinie 18.00, a grupy B o godzinie 21.00. Dodatkowo swój pierwszy i zarazem debiutancki mecz na mistrzostwach Europy poprowadzi Istvan Kovacs z Rumunii.

O godzinie 18.00 w  Bukareszcie zostanie rozegrany mecz Ukraina - Austria, który zadecyduje o tym, kto wyjdzie z grupy. Sędzią tego spotkania będzie Turek Cuneyt Cakır, któremu asystować będą Bahattin Duran i Tarik Ongun.

W roli sędziego technicznego zobaczymy Daniela Sieberta z Niemiec. Na VAR zasiądą Massimiliano Irrati z Włoch, a także Hiszpanie w składzie: José Maria Sanchez Martinez, Inigo Prieto Lopez de Cerain i Juan Martinez Munuera.

Euro 2020. Paweł Gil odpowiedzialny za VAR

Drugi mecz zostanie rozegrany w Amsterdamie, a zmierzą się tam Holandia z Macedonią Północną. Spotkanie poprowadzi debiutant z Rumunii - Istvan Kovacs, a asystować mu będą Vasile Florin Marinescu i Mihai Ovidiu Artene. Sędzią technicznym będzie Georgi Kabakov z Bułgarii. System VAR obsługiwać będą Marco Di Bello i Paolo Valeri z Włoch, a także Lee Betts z Anglii i Paweł Gil.

Reklama

O godzinie 21.00 w Kopenhadze zmierzą się reprezentacje Dani i Rosji. Mecz poprowadzi doświadczony Clement Turpin z Francji, a pomagać mu będą Nicolas Danos i Cyril Gringore. Sędzią technicznym będzie Sandro Schaerer ze Szwajcarii. Na VAR zasiądą François Letexier,  Jerome Brisard i Benjamin Pages z Francji, a także Alejandro Jose Hernandez Hernandez z Hiszpanii.

Drugie spotkanie grupy B zostanie rozegrane w Sankt Petersburgu, gdzie naprzeciwko siebie staną reprezentacje Finlandii i Belgii. Spotkanie poprowadzi Felix Brych z Niemiec, a jego asystentami będą Mark Borsch i Stefan Lupp. Rolę sędziego technicznego będzie sprawować Davide Massa z Włoch. Na VAR zasiądą Marco Fritz, Christian Dingert i Christina Gittelmann z Niemiec oraz Kevin Blom z Holandii.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Paweł Gil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje