Reklama

Reklama

EURO 2020. Danny Makkelie sędzią półfinału, a na VAR Paweł Gil!

UEFA opublikowała obsadę sędziowską drugiego półfinału Mistrzostw Europy 2020. W środę 7 lipca o godzinie 21:00 w Londynie zmierzą się reprezentacje Anglii i Danii. Spotkanie poprowadzi holenderski arbiter Danny Makkelie.

W spotkaniu Holendrowi asystować będą na liniach Hessel Steegstra i  Jan de Vries. W roli sędziego technicznego zobaczymy Ovidiu Haţegana z Rumunii, a jego rodak Sebastian Eugen Gheorghe będzie rezerwowym asystentem. Przed monitorami VAR zasiądą Pol van Boekel i Kevin Blom z Holandii, Christian Gittelmann z Niemiec, a także Polak Paweł Gil, dla którego będzie to już dziesiąty mecz na tym turnieju. Co ciekawe, obserwatorem będzie Roberto Rosetti, który jest szefem europejskich sędziów.

Danny Makkelie na bieżącym turnieju poprowadził trzy spotkania. W fazie grupowej był rozjemcą meczu otwarcia Włochy - Turcja, a także Finlandia - Rosja. W 1/8 finału EURO prowadził hitowe spotkanie Anglia - Niemcy. W tzw. międzyczasie pełnił rolę sędziego technicznego w spotkaniu Niemcy - Węgry. Teraz otrzymał prestiżową nominację na półfinałowy mecz Anglia - Dania, który zostanie rozegrany na Wembley. Z pewnością jest to spore zaskoczenie i mało kto stawiał, że Holender poprowadzi jeden z najważniejszych meczów na EURO.

Reklama

Trzeba przyznać, że w dotychczasowych spotkaniach, które prowadził poradził sobie dobrze. Wyjątkiem jest jedna sytuacja z meczu Finlandia - Rosja, gdzie nie udzielił drugiego napomnienia jednemu z Rosjan za uderzenie łokciem w twarz rywala.

Warto dodać, że Danny Makkelie nigdy wcześniej nie sędziował na tak dużej imprezie piłkarskiej. Jego dotychczasowym największym osiągnięciem jest  finał Ligi Europy z zeszłego roku. Holenderski, 38-letni arbiter w swoim dorobku ma już 30 spotkań Ligi Mistrzów i 15 Ligi Europy. Spotkania międzynarodowe prowadzi regularnie już od 10 lat, a zatem jego doświadczenie jest dość spore.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje