Reklama

Reklama

Euro 2020. Arjen Robben gotowy do gry w turnieju finałowym

Arjen Robben zaliczył bardzo dobry występ w niedzielnym meczu holenderskiej Eredivisie. Po ostatnim gwizdku złożył sensacyjną deklarację. - Jeśli zadzwoni do mnie selekcjoner, na pewno nie odmówię - oznajmił.

Od lata ubiegłego roku Arjen Robben jest zawodnikiem FC Groningen, w którym ponad dwie dekady temu stawiał pierwsze kroki w piłce seniorskiej. Wrócił do gry po tym, jak 12 miesięcy wcześniej ogłosił zakończenie kariery. 

W niedzielnym meczu Eredivisie jego zespół pokonał na wyjeździe FC Emmen 4-0. Robben spisał się znakomicie, zaliczając dwie asysty. Po końcowym gwizdku dał upust swojej euforii. Jego słowa brzmią zgoła sensacyjnie. 

Arjen Robben marzy o Euro 2020

- Marzę o mistrzostwach Europy. Jestem ostrożny, jeśli chodzi o takie deklaracje, bo za chwilę będę w nagłówkach gazet. Nie mówię, że czekam na powołanie do reprezentacji Holandii, ale jeśli selekcjoner do mnie zadzwoni, na pewno mu nie odmówię - powiedział 37-latek cytowany przez ESPN.  

Reklama

Robben aż do dzisiaj zaliczył w tym sezonie ledwie cztery występy. W żadnym z nich nie zagrał więcej niż pół godziny. To efekt trapiących go kontuzji. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W niedzielę po raz pierwszy w tym roku pojawił się w wyjściowej jdedenastce i spędził na murawie 80 minut. 

Po raz ostatni barwy "Oranje" reprezentował jesienią 2017 roku. Do tej pory rozegrał dla drużyny narodowej 96 meczów. Zdobył w nich 37 bramek.   

UKi

Eredivisie - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje