Reklama

Reklama

Euro 2020

Euro 2020. Aleksander Čeferin: Turniej może odbyć się także w ośmiu krajach

​Szef UEFA Aleksander Čeferin nie wykluczył, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy odbędą się w ośmiu, a nie jak planowano w dwunastu krajach. Turniej miał zostać rozegrane tego lata, ale z powodu pandemii koronawirusa został przełożony.

"Zasadniczo pomysł jest taki, by turniej rozegrać dokładnie w tych samych miastach, co było pierwotnie w planach. W tej chwili mogę powiedzieć, że mamy potwierdzenie od dziewięciu z dwunastu miast. Przy trzech pojawiły się pewne problemy, ale nadal dyskutujemy" - powiedział słoweński działacz i dodał: "Chcemy, by impreza odbyła się w dwunastu miastach, ale jeśli się nie uda, to jesteśmy gotowi to zrobić, w ośmiu, dziewięciu, czy dziesięciu".

Reklama

Čeferin nie wymienił miast, z którymi doszło już do porozumienia. Wiadomo jednak, że pewne problemy zgłosiło Bilbao, gdzie jeden z meczów ma rozegrać reprezentacja Polski. Hiszpanie na razie nie chcą potwierdzić, czy w danych dniach będzie dostępny stadion.

Z powodu pandemii koronawirusa, która spowodowała już śmierć ponad 310 tys. ludzi, turniej został przeniesiony na 11 czerwca-11 lipca 2021. Polska ma zagrać w grupie E wraz z Hiszpanią, Szwecją i drużyną z barażów.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Aleksander Czeferin