Reklama

Reklama

Cztery osoby aresztowane za obrażanie piłkarzy po finale Euro 2020

Specjalny zespół brytyjskiej policji prowadzi śledztwo w sprawie rasistowskich wyzwisk kierowanych pod adresem reprezentantów Anglii po finale Euro 2020. W wyniku tych działań aresztowano już cztery osoby - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Anglia przegrała w finale Euro 2020 po serii rzutów karnych, w której lepsi okazali się Włosi. "Jedenastek" w ekipie "Synów Albionu" nie wykorzystali: Marcus Rashford, Jadon Sancho oraz Bukayo Saka, którzy padli następnie ofiarą rasistowskich ataków.

Zobacz także: Sancho reaguje na wyzwiska i komentuje finał Euro

Śledztwo w tej sprawie prowadzi brytyjska jednostka policji do spraw piłki nożnej (UKFPU), zajmując się zgłoszeniami w sprawie rasistowskich obelg.

Cztery osoby aresztowane po finale Euro 2020

Reklama

Jak poinformowano w czwartek, do firm zajmujących się mediami społecznościowymi wysłano dziesiątki próśb o udostępnienie danych, a lokalne siły policji aresztowały już cztery osoby.

- Rasistowskie ataki wymierzone w naszych piłkarzy po niedzielnym meczu są całkowicie podłe. Słusznie zszokowały i przeraziły ludzi w całym kraju - powiedział Mark Roberts, szef UKFPU, cytowany w oficjalnym komunikacie.

- Dochodzenie prowadzone przez UKFPU jest w toku i nadal trwają prace nad identyfikacją odpowiedzialnych osób. Bardzo ściśle współpracujemy z platformami mediów społecznościowych, które dostarczają danych potrzebnych do prowadzenia dochodzenia. Jeśli stwierdzimy, że stoisz za tym przestępstwem, wyśledzimy cię i poniesiesz poważne konsekwencje swoich haniebnych działań - dodał.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy