Reklama

Reklama

Co najmniej 60 000 tysięcy kibiców na półfinałach i finale Euro 2020

Widownia na półfinałach i finale Euro 2020, które odbędą się na Wembley w Londynie, wyniesie ponad 60 000 kibiców, podał brytyjski rząd.

Oznacza to, że trybuny wypełnią się w 75 procentach.

To będą też największe sportowe imprezy z publicznością w Wielkiej Brytanii od ponad 15 miesięcy.

"To wspaniała wiadomość, że tylu kibiców będzie mogło zobaczyć trzy ostatnie mecze Euro 2020" - powiedział Aleksander Čeferin, prezes UEFA.

Co prawda rząd Wielkiej Brytanii odłożył zniesienie wszystkich ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa do 19 lipca, ale mecze na Wembley i inne sportowe wydarzenia, będą traktowane inaczej i pozwolono na wpuszczenie większej liczby kibiców.

Reklama

Wszyscy posiadacze biletów będą musieli mieć jednak ujemny wynik testu na COVID-19 lub potwierdzenie całkowitego szczepienia - dwie dawki otrzymane 14 dni przed meczem.

Półfinały turnieju odbędą się 6 i 7 lipca, a finał - 11 lipca. 

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

Budapeszt albo Rzym zamiast Londynu

W ostatnich dniach pojawiły się spekulacje, że te spotkania mogą zostać przeniesione do Budapesztu, jeśli VIP-y na stadionie nie zostaną zwolnieni ze ścisłych zasad kwarantanny w Anglii, a rozmowy na ten temat trwają. 

Poza tym Mario Draghi, premier Włoch, także chciał przenieść finał z Londynu do Rzymu, ze względu na wzrost liczby przypadków koronawirsua w Wielkiej Brytanii.

"Ten turniej był światłem nadziei, aby uspokoić ludzi, że wracamy do bardziej normalnego trybu życia i jest to kolejny krok na tej drodze" - dodał Čeferin.

"Jestem bardzo wdzięczny premierowi i rządowi Wielkiej Brytanii za ich ciężką pracę i sfinalizowanie tych ustaleń z nami, aby ostatnia odsłona Euro 2020 na Wembley była sukcesem" - mówił prezes UEFA.

W fazie grupowej stadion Wembley mógł przyjąć 22 500 widzów, a na mecze 1/8 finału pojemność zostanie zwiększona do 45 000.

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Pawo

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2020 | Aleksander Czeferin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama