Reklama

Reklama

Christian Eriksen zasłabł. Lekarz rozmawiał z nim, zanim trafił do szpitala

​Lekarz duńskiej kadry piłkarskiej Morten Boesen potwierdził, że Christian Eriksen miał przeprowadzony masaż serca na murawie, ale odzyskał przytomność i rozmawiał jeszcze przed odwiezieniem go do szpitala. Piłkarz zasłabł w trakcie meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0-1).

"Zostaliśmy wezwani na murawę, kiedy Christian stracił przytomność. Leżał na boku, gdy przybiegliśmy. Oddychał i tętno było wyczuwalne. Ale sytuacja się szybko zmieniła i została natychmiast podjęta decyzja o reanimacji. Bardzo szybko dostaliśmy też pomoc od lekarza znajdującego się na stadionie i na szczęście Christian do nas wrócił. Rozmawiałem z Christianem jeszcze zanim został zabrany do szpitala" - powiedział w trakcie pomeczowej konferencji prasowej Boesen.

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania Dania - Finlandia w Kopenhadze. Najpierw był długo reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, piłkarz - jak wykazały badania - przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość, jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie, rozmawiał nawet z kolegami z drużyny, których poprosił o dokończenie meczu.

Reklama

Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach. Dania przegrała z Finlandią 0-1. W drugim spotkaniu tej grupy Belgia wygrała z Rosją 3:0. Euro potrwa do 11 lipca.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Dowiedz się więcej na temat: Christian Eriksen | reprezentacja Danii | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje