Reklama

Reklama

Anglia - Włochy na Euro 2020. Dramatyczne sceny, szturm na bramy Wembley

- Na ulicach i pod stadionem Wembley jest za mało służb porządkowych i policji - alarmują obserwatorzy. A włoski dziennikarz Antonello Guerrera pokazał na Twitterze sceny szturmu bramek stadionowych.

Na filmie widać, jak grupa ludzi przełamuje barierki przed stadionem Wembley, na którym w niedzielę 11 lipca wieczorem Anglia i Włochy mają zagrać w finale Mistrzostw Europy. Ludzie szturmują wejścia, a służby porządkowe wyłapują tylko część z nich. Większość się przedziera, dochodzi do dramatycznych scen, gdy stewardzi próbują zatrzymać szturmujących soczystymi kopniakami. Robi się brutalnie i strasznie, jak piszą dziennikarze.

Film opublikował Antonello Guerrera, korespondent "La Republicca".

Z kolei Dominic King z "Daily Mail" pisze, że takich scen jest więcej, a służb porządkowych jest zdecydowanie za mało. I pokazuje film, na którym widać gonitwy na ulicach Londynu. - To konsekwencje zbyt długiego trzymania ludzi w zamknięciu w czasie pandemii. Teraz odkorkowali z hukiem - piszą ludzie w komentarzach. I zwracają uwagę na to, że ludzi mogły zirytować zbyt długie i ślamazarne kontrole przed przechodzeniem przez kolejne punkty pod stadionem.

Reklama

Na innym filmie widać, jak na Leicester Square, które stało się nieoficjalną strefą kibica, lecą butelki i widać masę potłuczonego szkła.

Inny pokazuje skandaliczne zachowanie grupy kibiców angielskich, którzy bezczeszczą flagę Włoch. To nagranie zebrało sporo komentarzy potępiających podobne praktyki.

Rana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama