Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Znamy miasta-gospodarzy siatkarskich mistrzostw Europy w Polsce

Znamy miasta-gospodarzy siatkarskich mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce. Najlepsze drużyny Starego Kontynentu zobaczymy w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Szczecinie. W krakowskiej Tauron Arenie odbędą się mecze o 3. miejsce i finał. Pierwszą fazę grupową "Biało-czerwoni" rozegrają w Gdańsku. W przypadku awansu do ćwierćfinału przeniosą się pod Wawel.

"Szczecin - nowe miasto na mapie polskiej siatkówki. Dziękuję, że nam zaufaliście" - powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Obecność Szczecina jest niespodzianką. Wcześniej wiele mówiło się o Łodzi, gdzie miała się odbyć faza finałowa.

"Polska to kraj, gdzie siatkówka jest religią. Nic więc dziwnego, że kolejna duża impreza odbędzie się w Polsce" - powiedział wiceprezes CEV Renato Arena.

W mistrzostwach Europy weźmie udział 16 zespołów. Tytułu będą bronić Francuzi. Uroczystość losowania grup odbędzie się 15 listopada w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Reklama

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 25 sierpnia do 3 września. Pierwszą fazę grupową Polacy rozegrają w Ergo Arenie. Jeśli "Biało-czerwoni" awansują do ćwierćfinału przeniosą się do Krakowa. Pod Wawelem odbędzie się także mecz o brązowy medal i finał.

Polska po raz pierwszy będzie samodzielnie gospodarzem ME siatkarzy. W 2013 roku czempionat Starego Kontynentu organizowaliśmy wspólnie z Duńczykami.

"Biało-czerwoni" wystąpią w przyszłorocznych ME po wodzą nowego selekcjonera. PZPS podjął decyzję, że po nieudanych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro nie przedłuży umowy ze Stephanem Antigą. Nazwisko nowego trenera Polaków ma być znane w ciągu trzech, czterech tygodni.

Siatkarskie ME 2017 będzie transmitowała stacja Polsat.

W piątek zaprezentowano także nowe logo Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przedstawia element siatki, godło Polski - Orła Białego oraz napis "Polska Siatkówka".

Hale, w których rozegrane zostaną siatkarskie ME 2017:

Tauron Arena Kraków - 15 000

"Spodek" w Katowicach - 11 500

Ergo Arena w Gdańsku - 11 500

Azoty Arena w Szczecinie - 7 000


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama