Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Wilfredo Leon będzie mógł grać dla Polski

Wilfredo Leon od 24 lipca 2019 roku będzie mógł grać w siatkarskiej reprezentacji Polski. 24-letni przyjmujący potwierdził, że FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej) zarejestrowała go jako polskiego zawodnika.

- Drodzy kibice. Dzisiaj dostałem oficjalną wiadomość, że światowa federacja siatkówki zarejestrowała mnie jako polskiego zawodnika - powiedział Leon po polsku w materiale zamieszonym na portalu społecznościowym.

Urodzony na Kubie Leon o zgodę na występy w naszej reprezentacji starał się od kilku lat. Obywatelstwo dostał w lipcu 2015 roku i od tego czasu czekał na pozwolenie kubańskiej federacji na zmianę barw. FIVB taką zgodę otrzymała 24 lipca, a 1 września przesłała Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej informację o zmianie macierzystej federacji Leona na polską.

Reklama

Zgodnie z przepisami, zawodnik zmieniający reprezentację musi odcierpieć dwuletnią karencję, dlatego też Leon będzie mógł występować w biało-czerwonych barwach dopiero w drugiej połowie 2019 roku.

Przypomnijmy, 24-latek to jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Od trzech lat występuje w rosyjskim Zenicie Kazań - z tym klubem trzy razy z rzędu zwyciężył w Lidze Mistrzów.

- Chciałbym podziękować za wsparcie, które od Was dostaję... Jestem gotowy do gry w reprezentacji Polski. Do zobaczenia na meczu "Biało-czerwonych" - dodał Leon.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama