Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Rosja - Słowenia 3:0 na siatkarskich ME w Krakowie

W swym drugim meczu na ME w Polsce siatkarze reprezentacji Rosji pokonali urzędujących wicemistrzów Europy - Słoweńców 3:0. Szczególnie pierwsze dwa sety były zacięte i długo w nich dominowali Słoweńcy.

Podopieczni Siergieja Szliapnikowa mieli ciężką przeprawę, zresztą sam trener "Sbornej" się takiej spodziewał. W I secie Słoweńcy dominowali, mieli nawet dwie piłki setowe, ale wtedy blok uszczelnili Dmitrij Wołkow i Artjom Wołwicz, a w ostatnim akcencie asem serwisowym popisał się rezerwowy Maksym Żygałow.

Najbardziej w brodę mógł sobie pluć Tine Urnaut, który miał piłkę setową nad siatką, ale i tak rozbił się o blok.

Po zmianie stron Słowenia odskoczyła nawet na cztery punkty ( 7-11) i Szliapnikow posiłkował się czasem. W końcówce Słowenia prowadziła 24:22, później, gdy grano na przewagi, miała trzeciego setbola, ale i tak na swoim postawiła "Sborna". Ostatni punkt wywalczył dla niej blokiem Ilja Własow.

Reklama

W trzecim secie Rosjanie dominowali od początku, prowadzili nawet 11-8. Słoweńcy ambitnie gonili i dogonili, wyszli nawet na minimalne prowadzenie (19-18). W trwającej długo wymianie ciosów lepsi okazali się być Rosjanie, dzięki atakowi z prawego skrzydła Wołkowa i wyszli na 22-21. Za moment Gregor Ropret z Janem Klobucarem patrzyli na siebie jak zaczarowani i piłka spadła im na parkiet. Piłkę meczową dla Rosjan wygrał dobrym serwisem Maksym Żygałow.

Słoweńcy mieli wsparcie setki kibiców, Rosjan z flagami w Tauron Arenie również nie brakowało.

Rosjanie zapewnili sobie zwycięstwo w grupie i automatyczny awans do czołowej ósemki.

Grupa C siatkarskich ME:


Rosja - Bułgaria 3:0 (27:25, 30:28, 25:22)

Rosja: Bierieżko, Wołwicz, Michajłow, Wołkow, Własow, Grankin oraz Martynjuk (l), Butko, Fieoktistow, Żygałow, Gołubiejew.

Słowenia: Vinczić, Urnaut, Pajenk, Stern, Sket, Kozamernik oraz Kovaczić (l), Ropret, Klobucar.

Z Krakowa Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje