Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Polscy siatkarze pokonali Australię w meczu towarzyskim

Polscy siatkarze, którzy w Spale przygotowują się do zbliżającego się sezonu reprezentacyjnego, pokonali w towarzyskim meczu Australię 5:0. "Biało-czerwoni" zagrali bez największych gwiazd, a trener Ferdinando De Giorgi dał szansę młodym zawodnikom.

Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga oraz Paweł Zatorski po rozgrzewce udali sie na zajęcia do siłowni.

Goście, którzy przygotowują się do występów w drugiej dywizji Ligi Światowej rozpoczęli z animuszem i długo prowadzili. W emocjonującej końcówce Polacy zdołali przechylić szalę na swoją stronę wygrywając do 29.

Kolejne sety były jednostronne, Polacy z łatwością osiągali kilkupunktową przewagę, a z biegiem czasu rozluźnieni grali coraz bardziej widowiskowo. Na boisku pojawili sie wszyscy zawodnicy m.in. Jakub Kochanowski, który zastąpił na zgrupowaniu kontuzjowanego Andrzeja Wronę i Łukasz Kaczmarek- zdobywca 14 punktów w dwóch ostatnich setach.

To drugi mecz kontrolny "Biało-czerwonych". Wcześniej, w Katowicach Polacy wygrali z Iranem 3:0 i był to oficjalny debiut De Giorgiego w roli selekcjonera naszej kadry.

Reklama

Pierwsze spotkanie tegorocznej Ligi Światowej odbędzie się 2 czerwca we włoskiej Pescarze. "Biało-czerwoni" zagrają wówczas z Brazylijczykami. Dzień później podopieczni De Giorgiego zagrają z Włochami, a następnie z Iranem.

Najważniejszą imprezą w tym sezonie są jednak mistrzostwa Europy, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce.

Polska - Australia 5:0 (31:29, 25:11, 25:14, 25:11, 15:11)

Polska: Maciej Muzaj, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Damian Wojtaszek (L) - Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Kacper Piechocki (L)

Australia: Graham Beau, Travis Passier, Harrison Peacock, Samuel Walker, Luke Smith, Paul Carrol, Gerrard Lipscombe (L) - Arshdeep Dosanjh, Hathan Roberts, Trent O'Dea, Jordan Richards, Simon Hone, Thomas Douglas - Powell, Carsten Moeller