Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Polscy siatkarze na piątym miejscu w rankingu CEV

Polscy siatkarze, mimo słabego występu w Lidze Światowej, utrzymali piąte miejsce w europejskim rankingu. Liderami są Francuzi, którzy w niedzielę triumfowali w tych rozgrywkach. Kolejne miejsca zajmują Rosjanie i Serbowie.

"Biało-czerwoni" w Lidze Światowej zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji. To był najsłabszy występ do 2014 roku, kiedy też zajęli ósmą lokatę, a we wrześniu tego roku zdobyli pierwszy do 40 lat złoty medal mistrzostw świata. W tym sezonie na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce mistrzostwa Europy.

Reklama

Tytułu będą bronić Francuzi, którzy byli też najlepsi w Lidze Światowej i są liderem rankingu CEV. Na drugie miejsce tego zestawienia awansowali Rosjanie, a na trzecim utrzymali się Serbowie.

W pierwszej dziesiątce największy spadek zanotowali Włosi - ostatnia drużyna tzw. elity w Lidze Światowej. Teraz Italia znajduje się na czwartej pozycji - tuż przed Polakami.

Kobiecy ranking zostanie zaktualizowany po rozgrywkach World Grand Prix. W ostatniej edycji - w sierpniu zeszłego roku - Polki zajmowały dziewiątą lokatę.

Czołówka rankingu CEV mężczyzn:

 1. Francja      288 pkt

 2. Rosja        280

 3. Serbia       274

 4. Włochy       270

 5. Polska       268

 6. Bułgaria     266

 7. Belgia       248

 8. Niemcy       242

 9. Słowenia     240

10. Finlandia    234