Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Memoriał Wagnera. Polska - Francja 2:3. De Giorgi: nasza gra wygląda coraz lepiej

- To normalne, że mój zespół popełniał błędy - podkreślał po wygranej z Polakami Laurent Tillie, trener Francji. - Nasza gra wygląda coraz lepiej - uważa z kolei Ferdinando De Giorgi, szkoleniowiec Polaków.

Laurent Tillie, trener Francji:

- To normalne, że mój zespół popełniał błędy. Mieliśmy dwa tygodnie przerwy, a potem dziesięć dni ciężkich treningów. Może dlatego zawodnicy źle dobierali punkty odniesienia w hali. Polska wywarła na nas presję jeśli chodzi o zagrywkę i blok. 

Podobało mi się, że moi zawodnicy, nawet w trudnych momentach, walczyli z uśmiechem na ustach. Nie zwieszali głów. To jest dla mnie największy plus. Doceniam reakcję drużyny, ale potrzebujemy większej koncentracji przez cały mecz".

Ferdinando De Giorgi, trener Polski:

- Przede wszystkim kibice mogli się dobrze bawić podczas tego meczu. Nasza gra wygląda coraz lepiej. Ten turniej, oraz wcześniej sparingowe mecze ze Słowenią, udzielą nam odpowiedzi na wiele pytań i rozwieją wątpliwości. Mamy jeszcze wystarczająco czasu, aby poprawić naszą grę.

Reklama

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

- Zawsze miło się wygrywa i cieszymy się z tego, choć zwycięstwa w meczach towarzyskich nie mają wielkiego znaczenia. Polacy zagrali dobry mecz. Nam przytrafiło się więcej prostych błędów niż zazwyczaj, ale wygrywaliśmy decydujące punkty i to był klucz do sukcesu".

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

- Źle zaczęliśmy tie-break, bo przegrywaliśmy 2:7. Potem odrobiliśmy straty, ale w końcówce popełniliśmy dwa, trzy błędy i to przesądziło o porażce. Mimo to pozytywnie odbieram ten mecz. Musimy jeszcze wyeliminować pewne zachowania, potrzebujemy więcej cwaniactwa na siatce i będzie dobrze. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama