Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

ME siatkarzy: znamy komplet finalistów

Estonia, Turcja oraz Hiszpania uzupełniły stawkę finalistów mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn, które odbędą się jesienią 2017 roku w Polsce.

"Biało-czerwoni" jako gospodarze nie musieli ubiegać się o kwalifikację, która przysługiwała im z urzędu. Prawo występu otrzymało również sześć najlepszych drużyn poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu, a więc Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja i Serbia.

Bezpośrednio poprzez eliminacje swoje kwalifikacje uzyskały także reprezentacje Niemiec, Finlandii, Belgii, Słowacji, Holandii oraz Czech.

Estończycy, Turcy oraz Hiszpanie wygrali swoje pary barażowe. Estonia okazała się lepsza od Łotwa, Hiszpania od Grecji, a Turcja od Portugalii.

Reklama

Mistrzostwa Europy odbędą się jesienią przyszłego roku w Polsce. W ostatniej edycji, która odbyła się w Bułgarii i Włoszech, "Biało-czerwoni" przegrali w ćwierćfinale ze Słowenią, która ostatecznie wywalczyła srebrny medal.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama