Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

ME siatkarzy w Polsce. Mecz otwarcia na Narodowym?

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze oficjalnie wprawdzie nie potwierdził, że mecz otwarcia mistrzostw Europy siatkarzy w przyszłym roku odbędzie się na Stadionie Narodowym, ale przyznał, że uzgodniono już harmonogram gier. Rywalem mają być Serbowie lub Finowie.

- Najważniejsze, że harmonogram został uzgodniony. Trzeba pamiętać o tym, że niemal od razu po naszym meczu otwarcia jest spotkanie reprezentacji piłkarskiej i trzeba szybko położyć murawę. Nie wiedzieliśmy, czy się wyrobimy, ale jesteśmy już po spotkaniu i wiemy, że damy radę. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mecz otwarcia powinien być w Warszawie - przyznał szef federacji.

Reklama

Mecz otwarcia jest zaplanowany na 23 sierpnia. Później Polacy mają przenieść się do Gdańska. Poza Finlandią i Serbią, w grupie A jest jeszcze Estonia.

- Jeszcze nie wiadomo z kim zagramy. Podyskutujemy na ten temat ze szkoleniowcem Ferdinando de Giorgim. My mniej więcej wiemy, z kim byśmy chcieli, natomiast damy teraz możliwości wypowiedzenia się trenerowi - zapowiedział Kasprzyk.

Są dwie opcje - Serbia lub Finlandia. - Z Serbią to może być wielki rewanż, ale Finowie mają bardzo duże zapotrzebowanie na bilety. Kto wie, może to właśnie oni będą naszym rywalem... - dodał.

Na Stadionie Narodowym odbyło się już spotkanie siatkarskie. W 2014 roku rozegrano w Warszawie mecz otwarcia mistrzostw świata. Na trybunach zasiadło ok. 62 tys. kibiców. Polacy wygrali z Serbami 3:0.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 23 sierpnia - 3 września. Mecze rozegrane zostaną w Gdańsku, Szczecinie, Katowicach i Krakowie, gdzie zaplanowano także spotkania o medale.

Dowiedz się więcej na temat: siatkarskie ME w Polsce | Stadion Narodowy w Warszawie