Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

ME siatkarzy. Słowacja - Niemcy 0:3

Siatkarze Niemiec pokonali w Szczecinie Słowację 3:0 (25:18, 26:24, 25:23) w grupie B i awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Słowacy pożegnali się z turniejem. Wieczorem o drugie miejsce w grupie zagrają Włosi z Czechami.

Niemieccy siatkarze zagrali w poniedziałek bez swego asa atutowego Georga Grozera. Nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa, choć w drugim i trzecim secie Słowacy dzielnie stawili opór.

Pierwszą partię Niemcy rozegrali tak jak na faworytów przystało i pewnie zwyciężyli 25:18. W drugim secie grający na luzie Słowacy niespodziewanie objęli prowadzenie 12:9. Główną przyczyną tego stanu rzeczy były błędy popełniane przez zespół niemiecki i ofiarna gra Słowaków w obronie.

Reklama

Niemcy wzięli się jednak do pracy i jeszcze przed przerwą techniczną wyszli na prowadzenie 16:15. W końcówce Słowacy doprowadzili do wyrównania. Przegrali jednak drugą piłkę setową po tym, jak ich rozgrywający Juraj Zatko przełożył rękę nad siatką.

W ostatniej partii też wynik może wskazywać na wyrównaną grę, ale Niemcy kontrolowali jej przebieg - ostatni punkt zdobyli po autowym ataku Słowaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama