Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Ferdinando De Giorgi podał szeroki skład na mistrzostwa Europy

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi podał szeroki skład kadry na mistrzostwa Europy, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w naszym kraju.

W kadrze na ME 2017 są 22 nazwiska. Wśród powołanych jest trzech siatkarzy, którzy w niedzielę w czeskim Brnie zdobyli złoty medal mistrzostw świata U-21. Selekcjoner ze złotej drużyny powołał: Tomasza Fornala, Jakuba Kochanowskiego i Bartosza Kwolka.

Reklama

"Biało-czerwoni" rozpoczynają przygotowania 4 lipca w Spale. W pierwszej części zgrupowania zabraknie m.in. Michała Kubiaka. Kapitan Orłów dołączy do kolegów, kiedy będzie w pełni zdrowy.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 24 sierpnia. W meczu otwarcia Polacy zagrają z Serbią na PGE Narodowym w Warszawie. Kolejnymi rywalami naszych siatkarzy w grupie A będą Finowie (26.08) i Estończycy (28.08). Te spotkania rozegrane zostaną w Ergo Arenie w Gdańsku. Finał odbędzie się 3 września w krakowskiej Tauron Arenie.

Generalnym sprawdzianem dla Polaków będzie XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który od 11 do 13 sierpnia rozegrany zostanie w Krakowie. Formę "Biało-czerwonych" sprawdzą Francuzi, Kanadyjczycy i Rosjanie.

Szeroki skład kadry na ME 2017:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Komenda, Michał Kędzierski

przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Rafał Buszek, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek

środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Karol Kłos, Łukasz Wiśniewski, Jakub Kochanowski

libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek, Jakub Popiwczak

RK