Reklama

Reklama

38. PZU Maraton Warszawski. Tronina o trasie i faworytach

- Startujemy spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, potem Trakt Królewski, Plac Unii Lubelskiej, ulica Puławska, Ursynów, Wilanów, Powiśle, Łazienki, Most Świętokrzyski, Praga, Żoliborz, Bielany i meta przy Parku Fontann na Wisłostradzie - w skrócie opisuje trasę 38. PZU Maratonu Warszawskiego jego dyrektor Marek Tronina. Start już w niedzielę, 25 września.

- Trasa jest trochę szybsza niż w ubiegłym roku. Jak to wpłynie na wyniki - zobaczymy. Ukształtowanie terenu to nie jest jedyny element, bo jeszcze jest kwestia na przykład pogody - powiedział Tronina.

- Będziemy mieli na trasie dwóch zwycięzców z lat ubiegłych. To Kenijczyk Ezekiel Omullo, który wygrał w ubiegłym roku, i zwycięzca sprzed trzech lat, Yared Shegumo, reprezentant Polski. Liczę, że on pobiegnie poniżej rekordu życiowego, który wynosi 2.10,34. Bardzo prawdopodobne, że powalczy o zwycięstwo - dodał szef maratonu.

Według Troniny, bardziej wyrównana rywalizacja powinna być wśród kobiet. - Można liczyć, że o miejsce w czołówce powalczy Ania Szyszko - uważa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama