Reklama

Reklama

38. PZU Maraton Warszawski startuje w weekend

W niedzielę 25 września ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Tegoroczna edycja imprezy będzie pod wieloma względami wyjątkowa.

Tegoroczny Maraton Warszawski jest najważniejszym wydarzeniem sportowym w kalendarzu obchodów jubileuszowych Uniwersytetu Warszawskiego. W związku z uroczystościami wokół 200-lecia UW maratończycy wystartują spod bram uczelni, a rywalizację zakończą na Wisłostradzie, przy Parku Fontann. Organizowany nieprzerwanie od 1979 roku wielki bieg jest, podobnie jak sam Uniwersytet, wizytówką stolicy. Królewski dystans poprowadzi przez najpiękniejsze oraz historyczne punkty Warszawy. W ręce tych, którym uda się pokonać pełne 42,195 km, trafi w tym roku medal ozdobiony wierną kopią bramy Uniwersytetu.

Reklama

38. PZU Maraton Warszawski to także biegi i imprezy towarzyszące. Na wszystkich tych, dla których 42 km i 195 m to jeszcze zbyt duże wyzwanie czeka bieg na 5 km, który wpisał się już na stałe w program maratońskiego weekendu. Biegacze startujący w tej konkurencji także finiszują przy Parku Fontann, podobnie jak uczestnicy Maratonu, dzięki czemu mogą poczuć prawdziwe sportowe emocje i usłyszeć doping ogromnej rzeszy kibiców. 

Po raz drugi w programie 38. PZU Maratonu Warszawskiego znalazła się też sztafeta maratońska. Biorące w niej udział trzyosobowe drużyny będą rywalizować na królewskim dystansie podzielonym na odcinki długości ok. 11 km, 21 km oraz 10 km. Sztafeta wystartuje i pokona całą trasę razem z uczestnikami Maratonu.

Dodatkowo Fundacja "Maraton Warszawski" po raz drugi zorganizowała akcję #BiegamDobrze, która jest pierwszym w kraju biegowym projektem opartym na modelu aktywnej charytatywności. Kilkuset biegaczy, w tym m.in. Bartłomiej Topa, pobiegnie, aby wspomóc wybraną fundację dobroczynną.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Fundacja "Maraton Warszawski" nie zapomniała również o najmłodszych biegaczach. W sobotę 24 września przez cały dzień na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu będą odbywać się biegi dziecięce w ramach Mini Maratonu. Mali zawodnicy będą rywalizować na różnych dystansach od 100 do 1500 m. W zabawie mogą uczestniczyć nawet dzieci, które urodziły się w 2015 roku. Na najmłodszych czekają medale i możliwość sprawdzenia się w różnych kategoriach, m.in. w Biegu Bąbla, Biegu Urwisa czy Biegu Juniora. 

Na Służewcu w piątek i sobotę (23 i 24 września) odbędą się też Targi EXPO Sport&Fitness, na których będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami panującymi w biegowej modzie. W sobotę odbędą się również seminaria biegowe Magazynu Bieganie, podczas których eksperci będą się wypowiadać na temat aktywności fizycznej, treningów, zbilansowanej diety, sprzętu czy ultramaratonów. Wszyscy ci, których zainspirują warsztaty, będą mogli się jeszcze zapisać na bieg maratoński oraz na bieg, na 5 kilometrów. Rejestracja będzie odbywała się w biurze zawodów na Służewcu (piątek 12:00 - 20:00, sobota 10:00 - 20:00). Należy się jednak śpieszyć bo liczba miejsc jest ograniczona.

Na trasie 38. PZU Maratonu Warszawskiego znajdzie się aż 30 punktów kibicowania, gdzie prowadzony będzie energetyczny doping dla uczestników biegu. Wszystkich zawodników oraz kibiców zachęcamy również do zapoznania się z informatorem drogowym, w którym przedstawiono szczegółowo ograniczenia w ruchu drogowym na trasie biegu oraz w jego okolicach.

Z informatorem drogowym oraz mapą punktów kibicowania można zapoznać się na poniższych stronach:

Sprawdź utrudnienia na warszawskich drogach!

Sprawdź, gdzie można kibicować zawodnikom!

Szczegółowy program imprezy:

piątek 23 września:

Tor wyścigów konnych Służewiec, trybuna II :
12:00-20:00 - Biuro Zawodów
12:00-20:00 - Expo Sport&Fitness

sobota, 24 września:

Tor wyścigów konnych Służewiec, trybuna II :
10:00-20:00 - Biuro Zawodów
10:00-20:00 - Expo Sport&Fitness
12:00-18:00 - Seminaria Biegowe (parter)
10:00-18:30 - Wielobój dziecięcy
11:00-18:00 - Mini Maraton (tor)
14:00 - Dekoracje Zwycięzców Pucharu Maratonu Warszawskiego (scena na zewnątrz)
14:00-19:00 - Pasta Party (2 piętro)

niedziela, 25 września:

ul. Krakowskie Przedmieście:
9:00 - Start 38. PZU Maratonu Warszawskiego
9:00 - Start Sztafety Maratońskiej
9:30 - Start Biegu na Piątkę

Multimedialny Park Fontann:
10:30 - Dekoracja Zwycięzców Biegu na Piątkę
12:00 - Dekoracja Zwycięzców 38. PZU Maratonu Warszawskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL