Reklama

Reklama

Kontrowersje sędziowskie w Ekstraklasie i nie tylko

Premier League. Jan Bednarek zasłużył na czerwoną kartkę w meczu z Manchesterem United?

We wtorkowym meczu Premier League, Manchester United rozgromił na własnym boisku Southampton aż 9:0! Mimo jednostronnego wyniku, spotkanie obfitowało w emocje. Nie zabrakło interwencji VARu, czerwonych kartek, karnego, a nawet samobója.

Drużyna ‘Świętych’ kończyła mecz w 9, po tym, jak z boiska wykluczeni zostali kolejno Alexandre Jankewitz (w 2. minucie) i Jan Bednarek w minucie 86. Czerwona kartka dla Polaka wzbudziła spore dyskusje wśród kibiców, którzy nie do końca rozumieją decyzji Mike Deana. W związku z tym, zapraszamy do wyjaśnienia.

Sędzia Mike Dean już w pierwsze tempo odgwizdał przewinienie. Po dość długiej analizie VAR, arbiter dodatkowo ukarał czerwoną kartką Jana Bednarka za przerwanie realnej szansy na zdobycie bramki. 

Decyzja ta jest jak najbardziej słuszna, ponieważ Antony Marital był sam na sam z bramkarzem, a faulujący Polak nie miał szans na zagranie piłki. W takich przypadkach należy stosować tzw. podwójne karanie.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W sytuacjach realnej szansy na zdobycie bramki w polu karnym, karzemy podwójnie zawsze, gdy faul wykonany jest przy użyciu ręki, bądź jest faulujący nie ma możliwości walki o piłkę. W analizowanej sytuacji, jeżeli Jan Bednarek miałby piłkę w zasięgu gry, to z pewnością kartka obniżona byłaby do żółtej.

W tej sytuacji zastanawiąjące było także, czy Polak faktycznie dotknął swojego rywala. Jak ukazały powtórki, w początkowej fazie Bednarek trącił przeciwnika w nogę. W dynamicznych akcjach, zwłaszcza podczas biegu, nawet minimalny kontakt może spowodować upadek, dlatego decyzja arbitra nie powinna dziwić.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama