Reklama

Reklama

Kontrowersje sędziowskie w Ekstraklasie i nie tylko

Liverpool - Real Madryt. Czy Casemiro powinien zobaczyć czerwoną kartkę?

​W środowym, rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Liverpool FC zremisował bezbramkowo z Realem Madryt. "Królewscy" w pierwszym spotkaniu wygrali 3-1 i dzięki temu awansowali do dalszej fazy rozgrywkowej. Niemałe dyskusje wywołała sytuacja z 25. minuty meczu, gdy Casemiro sfaulował Jamesa Milnera. Sędzia Björn Kuipers zdecydował się na ukaranie zawodnika Realu żółtą kartką, co nie spodobało się zawodnikom i trenerom Liverpoolu. Czy jego decyzja była prawidłowa?

Reklama

Moim zdaniem doświadczony holenderski arbiter podjął prawidłową deczyję. Faul Casemiro należy ocenić jako nierozważny, co skutkuje żółtą kartką. Brazylijczyk był po prostu spóźniony i nie doszukiwałbym się tutaj celowości czy agresywnego zachowania. Pojawiają się głosy, że był to odwet za wcześniejsze przewinienia, jednak ja osobiście tutaj tego nie widzę.

Reklama

Sędzia Björn Kuipers zdecydowanie w tym meczu pozwolił grać i całkiem dobrze mu to wychodziło. Uważam jednak, że na początku meczu powinien ukarać on Jamesa Milnera żółtą kartką za nierozważny atak - tzw. stempel - na nogę Karima Benzemy. Niestety, ale arbiter przeoczył to zdarzenie. 

TC