Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy 2017 U-21 w Polsce

Zbigniew Boniek odniósł się do przyszłości trenera Dorny

Po przegranym meczu reprezentacji Polski ze Słowacją (1-2) na Euro U21, na trenera Marcina Dornę spadły ostre słowa krytyki. Pojawiające się na temat jego przyszłości w kadrze spekulacje, szybko uciął prezes PZPN – Zbigniew Boniek.

"Dyskusje o trenerze to strata czasu. Jest trenerem podczas Euro i będzie w następnych eliminacjach" - napisał na Twitterze Boniek.

Reklama

W pierwszym, grupowym meczu na Euro U21 Polacy przegrali ze Słowacją 1-2, a styl ich gry nie powalał na kolana. Na domiar złego, po spotkaniu bardzo niepochlebnie o treningach Marcina Dorny wypowiedział się Krystian Bielik. Piłkarz skrytykował formę drużyny i prowadzone przez szkoleniowca treningi. Co prawda szybko później przeprosił, ale wiadomość poszła w świat.

W piłkarskim środowisku od razu rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłości trenera Dorny w kadrze. Po wypowiedzi Bielika, od razu zaczęto także mówić o jego rzekomo nie najlepszych kontaktach z piłkarzami. Zbigniew Boniek szybko uciął te rozmowy i zapewnił o pełnym zaufaniu do trenera.

Polaków w grupie czekają jeszcze dwa spotkania. W poniedziałek "Biało-czerwoni" zagrają ze Szwecją, a w czwartek zmierzą się z Anglią. 

AK

Zobacz sytuację Polaków w grupie na Euro U21!

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Dorna | Euro U21 2017 | Zbigniew Boniek